iljandi kunstikool avab koostöös kogukonna liikumisega Loov Viljandi 7. mail uue kursuse “Linnaruum”, mis mõeldud 10-16 aastastele noortele eesmärgiga õpetada neid märkama oma kodulinna eripärasid ja eeliseid ning üheskoos unistada veelgi paremast elukeskkonnast meie ümber. Kursuse juhendaja on Viljandi taustaga arhitekt Ülle Maiste, kelle meeskonna võidutöö järgi on rekonstrueeritud praegune Vabaduse plats.

Viljandi Kunstikooli direktori Laineli Parresti sõnul oli eelmisel sügisel Loov Viljandi eestvedamisel Koidu Seltsimajas toimunud Eesti Arhitektuuri Keskuse Välkloeng sedavõrd inspireeriv, et kiiresti sai selgeks - linnaruumi, arhitektuuri, kogukondlikku koos loomist tuleb hakata välkkiirelt juba lastele-noortele õpetama.

“Täpselt kuus kuud hiljem ongi meil koostöös Loov Viljandiga  tunniplaanis  sarikursus, mille raames toimub ka visioonikonkurss ning noored saavad sügisel 2021 toimuval, Eesti Arhitektuuri Keskuse Linnafoorumil lausa ise linnaplaneerimise protsessidel osalised olla, “ lisab Parrest.

Kursuse “Linnaruum” avaloeng toimub 7. mail Vabaduse platsil. Esimeses tunnis võetakse ette äsja valminud Vabaduse plats ning lastakse loovusel lennata. Nii saab Vabaduse plats läbi laste ja noorte silmade uue arengu. Kursus päädib arhitektuurse visioonikonkursiga "Minu Vabaduse väljak" ning pop-up näitusega Vabaduse platsil juunikuus. Osaleda saab kursusel eelnevalt registreerides, ning piirangute tõttu on kohtade arv limiteeritud. Täpsem info on leitav Viljandi Kunstikooli kodulehel.

Kursuste sari "Linnaruum" on kogukonnaühenduse Loov Viljandi avasündmus ning jätk eelmise aasta lõpus alustatud tegevustele, kuid koroona tõttu oldi sunnitud pausile jääma. Mitme kevad- ja suvekuu sisse mahuvad linnaruumi kursused, filmiprogramm koostöös Kogukonnakinoga, samuti pop-up näitus ning tuurid erinevates paikades kohalike eestvedamisel. Sügisel tuuakse koostöös Eesti Arhitektuuri Keskusega “Linnafoorum”, mis seab fookuse Viljandi järve äärsele piirkonnale.

Loov Viljandi on kogukondlik algatus, mis aitab mõtiskleda kuidas väärtustada Viljandi ainulaadsust ning luua sellest elamiseks ja töötamiseks parim paik. Loov Viljandi tegemistel saab silma peal hoida ja kaasa mõelda ning- rääkida läbi vastavatud FaceBooki lehe.

Kursusele Linnaruum registreerimine