XVII Viljandi pärimusmuusika festivali otseülekanded jõuavad huvilisteni nii televisiooni, raadio kui interneti kaudu. Nii saavad festivalimelust osa ka need, kes mingil põhjusel ise folgirütmidesse sukelduda ei saa.

Kontsertide heli ja pilti kantakse internetilehel www.folk.ee festivali videotiimi poolt üle juba 11. aastat. Kokku saab näha 23 kontserti kolmelt lavalt – Kaevumäelt, Pärimusmuusika Aida suurest saalist ja Kultrahoovist, kattuvatest kontsertidest näidatakse salvestusi. „Internetiülekande nägemine ei nõua arvutilt erilisi lisaprogramme, kui arvuti YouTube pilti näitab, on folk.ee ülekanded samuti nähtavad,“ selgitas videotiimi pealik Margo Paju.

Folk.ee lehelt üle kantavat festivali saavad telepildi kaudu näha ka Elioni digiTV kliendid, sest seal on 23.-26. juulini avatud spetsiaalne Viljandi pärimusmuusika festivali kanal. Erikanal asub digiTV alajaotuses „Televisioon“ telekanalite loetelu alguses. Tulenevalt tehnoloogia eripäradest ei näe festivali erikanalit Elioni kaabel-digiTV kliendid.

Kohapeal valmiva originaalprogrammiga rikastab festivali ka Eesti Rahvusringhääling. Viljandi festivalile keskenduvad reedel ja laupäeval Vikerraadio, Raadio 4 ja R2.

Reedel kl 10-12 ja 14-16 saab venekeelse Raadio 4 eetris kuulda ülevaadet festivali avapäevast ning intervjuusid esinejatega. Seejärel, kell 12-14 ja 16-18 võtavad järje üle Vikerraadio saatejuhid Arp Müller ja Lauri Varik, kes jalutavad vabalaval, toovad kuulajateni ehedat muusikat ning puhuvad juttu uute esinejatega.

Pärast Vikerraadio lahkumist haarab ohjad kindlalt enda kätte R2. Reedel kell 18-20 ning laupäeval kell 13-19 saab kuulda festivalimelu, jutte telgitagustest ning muusikat lava pealt. Kohal on R2 raskekahurvägi koosseisus Aimar Ventsel, Heidy Purga, Koit Raudsepp, Erik Morna ja Kaarel Kose.

XVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.-26. juulini. Festivali põhiprogrammis on 73 kontserti, millele lisandub kolm maakonnakontserti ja 50 esinemist rohelisel laval. Viimane asub tänavu taas oma vanal kohal - Raekoja pargis. Lisaks pannakse reedel ja laupäeval kell 16-23 üles täiendav vabalava Arkaadia hoovi Viljandi kesklinnas.

Tänavu astub festivalil üles 16 välismaist ja 30 Eesti kollektiivi, kokku üle 250 muusiku. Endiselt on programmis kontsertide kõrval tähtsal kohal õpitoad, regilaulupesa, pillilaat, ööülikool, käsitööhoov, pillilaat, muinasjututoad ja koostöös PÖFFiga valminud filmiprogramm.