Sel nädalalõpul toimuva XVII Viljandi pärimusmuusika festivali passid said otsa, saadaval on soodsa eelmüügihinnaga päevapileteid.

Festivali päevapiletid maksavad kolmapäevani ehk 22. juulini toimuvas eelmüügis olenevalt päevast 180-390 krooni, kohapeal on päevapiletid 50 krooni kallimad ning sooduspileteid õpilastele, üliõpilastele ning pensionäridele ei müüda.

Neljapäevast pühapäevani kestvale festivalile pääsevad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed. Et vältida lapse vanuse määramisega tekkivaid probleeme kontserdipaika sisenedes, paluvad korraldajad pöörduda passi ja päevapileti keskusesse Pärimusmuusika Aida kõrval või kontserdipaiga piletimüüjate poole, kus dokumendi ettenäitamisel pannakse lapsele käepael.

Festivali päevapileteid saab osta Piletilevi müügikohtadest ning festivali ajal passi ja päevapileti keskusest. Pass ja päevapilet tagavad sissepääsu välikontsertidele ja ööklubisse ning annavad soodustuse sisekontsertidel.

Festivali kontsertide üksikpiletid on müügil tund enne algust kontserdipaikades.

23.-26. juulini toimuva pärimuspeo tänavuseks teemaks on „Soolo!“, nelja päeva jooksul saab näha ja kuulata soolopillimehi ja laulikuid nii Eestist kui mujalt maailmast. Mõistagi astuvad üles ka suuremad koosseisud, sest eks koosne needki pillimeestest, kellest paljude sees on peidus särav sooloartist.

Festivali põhiprogrammis on kokku 73 kontserti, millele lisandub kolm maakonnakontserti ja 50 esinemist Rohelisel laval. Viimane asub tänavu taas oma vanal kohal - Raekoja pargis. Lisaks pannakse reedel ja laupäeval kell 16-23 üles täiendav vabalava Arkaadia aeda.

Kokku astub festivalil astub üles 16 välismaist ja 30 Eesti kollektiivi, kokku üle 250 muusiku.

Endiselt on sündmuse programmis kontsertide kõrval tähtsal kohal õpitoad, regilaulupesa, pillilaat, ööülikool, käsitööhoov, pillilaat, muinasjututoad ja koostöös PÖFFiga valminud filmiprogramm.