Viljandi Waldorfkooli eestvedamisel peetakse juba 20. aastat heategevusliku eesmärgiga jõululaata, mille selleaastane tulu läheb koolile spordivarustuse soetamiseks. Sündmus leiab aset Pärimusmuusika Aidas pühapäeval, 6.detsembril kell 11-15.

Jõulumelu on sel aastal eriti hoogne, kuna juubeliaasta puhul on laat end julgelt üle Pärimusmuusika Aida laiali laotanud. Juba Aida ukse ees õpetab ehtne sepp suuri ja väikeseid huvilisi tulist rauda taguma ning läbi lossimägede saab teha hobuserakendiga jõulusõitu. Õpitubades omandatakse oskusi samblapärja valmistamisel, puuvoolimisel, hüppenööri punumisel ning origami-tehnikas laternate valmistamisel.

Kodumaise disaini ning käsitöö hulgas on peaasjalikult jätkusuutlikkust, keskkonnasõbralikkust, looduslikke materjale ning laste loominguvabadust väärtustavad tegijad, kelle valikust võib leida põnevat kraami nii lastele kui täiskasvanutele. Esindatud on MiMOST, Kahvliahvi Kokakool, Loodusspa, Leiutajate Külakool ning paljud teised.

Waldorfpere oma kingiletis on mängud ja lelud, mida lapsed koos vanemate ja õpetajatega on meisterdanud kogu sügise vältel, lisaks on esindatud erinevad lastevanemate loomeviljad alates raamatutest kuni muusikakogumikeni välja. Samuti saab osa võtta suurest õnneloosist ning kohapeal tegutseb ka kogupere kohvik, mille hõrgutiste valmistamisse on kaasatud lapsed ning valitud parim ja puhtaim aastaajale kohane tooraine.

Läbi päeva ulatuvast programmist võib leida nii muinasjututoa, pärimushommiku, vana aja jõulumängud kui ka lasteaia- ja koolilaste ühised muusikalised etteasted.

Viljandi Vaba Waldorfkool on ühinguomandil põhinev alus-, alg- ja põhiharidust andev õppeasutus, mille jõululaatasid on peetud juba 1995. aastast. Kool ise asutati lastevanemate initsiatiivil aastal 1993 ning tegutseb samadel alustel tänapäevani.