Mullu Põhja-Eesti parimaks turismisündmuseks ning Lääne-Virumaa kultuuripärliks tunnustatud festival Viru Folk algab juba homme. Kell 15:30 avab festivali kultuuriminister Laine Jänes. Peale festivali juhi Peep Veedla ja Käsmu külavanema Aarne Vaigu avakõnesid lauldakse ka koos "Laulu Põhjamaast", mida dirigeerib samuti kultuuriminister.

Viru Folk on juba kolmandat aastat ilmeilusas Käsmu kaptenitekülas toimuv muusikafestival, mida ehivad ka keskkonna-, filmi- ning fotoprogramm, luule, loodusmatkad ning võimalus sõita Käsmu lahel, kasvõi uhiuue viikinglaevaga Aimar!

Kohalike käsmukate hoovides saab aga turgutada end pannkookide, mustikapiruka või suitsukalaga. Õllesõbrad saavad aga mekkida mahedat koduõlut. Muusikaelamusi aga pakuvad põhjaranniku festivalile kohaselt esinajad Põhjamaadest, aga ka otimaalt ning Ukrainast.

Viru Folgi kogu kava koos tutvustustega leiad: http://www.virufolk.ee/

Kontsertidele lisaks saab Rahvamajas külastada Käsmu Filmi- ja Fotoprogrammi (KÄFFi) üritusi. Huvitavat filmiprogrammis jätkub - näiteks linastub 1930. aastal valminud tummfilm "Kire lained" mille võtted toimusid Põhja-Eestis, peamiselt Võsu ja Käsmu kandis. „Kire lained” on tüüpiline seiklusfilm, Eesti tolleaegsete olude aktuaalsel teemal – salapiirituse vedamisest, mille kõrval on muidugi fookuses ka tulised armusuhted. Filmi taustaks musitseerivad kahel kitarril Indrek Kruusimaa ja Endel Lepik.

Loodussõpradele pakub Viru Folgi Keskkonnaprogramm mitmeid harivaid ja huvitavaid loenguid ning matku. Näiteks toimub traditsiooniline varahommikune väravamäng Ott Sandraku ja Jaak Johansoni juhtimisel, hilistel õhtutundidel minnakse aga Triinu Tõrvi juhtimisel nahkhiiri kaema, loenguid peavad seekord Aleksei Turovski ja Ain Mäesalu.

Esmakordselt Viru Folgi ajaloos toimub "vinterdamine" ehk helilooja Ülo Vinteri loomingu interpreteerimine esitajale sobivas vormis. Vinterdamise eesmärk on populariseerida helilooja Ülo Vinteri loomingut ja leida värskeid ja uuenduslikke lähenemisnurki tema tuntud ja vähem tuntud lugudele. Selleaastaseid vinterdajaid saab kuulata-vaadata Tallinki maja hoovil asuval Vinteri laval.

Kel pole mahti nädalavahetusel Käsmu tulla, võib uhket folgipidu jälgida ka interneti vahendusel. Ülekanded toimuvad aadressil: http://tv.virufolk.ee/