Visuaalkunstifestival Viljandi Tuled kuulutab välja rahvusvahelise kutsumise, leidmaks 2024 aasta veebruaris toimuvale festivalile üks mastaapne ning kuni kolm väiksemat installatsiooni. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv festival ootab järgmise aasta sündmust loominguga rikastama kunstnike ja rühmitusi kõikjalt maailmast.

Ideekonkursi kaudu oodatakse ideid, mida ei ole varem avalikult näidatud ning mille inspiratsiooni teemaks on Tartu 2024 loovkontseptsioonist lähtuv “Ellujäämise Kunstid”. Teoseid eksponeeritakse Viljandis 2024 aasta veebruaris, seega peavad installatsioonid taluma miinuskraade, temperatuuride kõikumist ning niiskust, samuti on oluline, et kõik selle komponendid oleksid läbimõeldud jätkusuutlikkuse aspektist. Kõigile neile, kes Viljandis käinud ei ole või satuvad linna harva, aitavad korraldajad leida teostele Viljandi linnas parima asukoha. 

Avatud kutsumine kestab 10. jaanuarist kuni 1. aprillini ning kõigi ideekonkursile laekunud tööde hulgast valib žürii aprillikuu jooksul välja ühe mastaapse installatsiooni eelarvega kuni 25 000€ ning kuni kolm väiksemat installatsiooni eelarvega 2000€ igaüks. Laekunud ideede eelarved peavad sisaldama ka loometöö tasu. 

Viljandi Tuled festivali korraldaja Kaisa Ailti sõnul: "Annab Euroopa Kultuuripealinna aasta ning Tartu2024 programmi kuuluvatele sündmustele mõeldud rahasüst suurepärase võimaluse näidata Viljandis just selliseid installatsioone, mida sooviks iga kunstifestivali korraldaja, aga millede eksponeerimiseks rahaline piir ees on olnud“, räägib Ailt ning lisab, et terve Viljandi Tuled tiim on elevil ja ootame põnevusega, mis teosed ideekonkursi kaudu laekuvad. “Loodame, et Viljandi reljeefsus, vanalinn ning siinne kultuurne õhustik annavad rohkesti inspiratsiooni tegijatele üle maailma ning 2024 aasta veebruaris on Viljandi terve Euroopa säravaim linn. Soovime, et sel ajal toimuks Viljandis omamoodi visuaalkunstnike kokkutulek, mis inspireeriks nii kunstnikke endid kui ergutaks ka viljandlaste loovust,” lisab Ailt. 

Alates 2020. aastast aina suuremate kunstiliste ambitsioonide suunas liikuv Viljandi Tuled on platvorm, milles kohtuvad erinevad meediumid: arhitektuur, kunst, muusika, multimeedia ja valgus. Festivali eestvedajate hulgas on Viljandiga tihedalt seotud kunstnikud ning kultuurikorraldajad. Järgmisel aastal toimuv Viljandi Tuled kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 teadus ja tehnoloogia programmiliini.