28. veebruarist kuni 8. märtsini saab Tartu Ülikooli botaanikaaia orhideenäitusel tutvuda kuukingade erinevate liikide ja sortidega.

„Sel aastal tutvustame lähemalt perekonda kuuking (Phalaenopsis), sest just neid kasvatatakse meie kodudes orhideedest kõige enam,“ rääkis botaanikaaia aednik Astrid Lepik. „Lisaks arvukatele liikidele, mida on umbes 60, on palju hübriidseid sorte ja nii jätkub kauneid kuukingi igale maitsele. Õite värvigamma ulatub valgest ja kollasest tumepunase ja lillani, õielehtedel võib olla täppe, laike, triipe ja teisi mustreid. Kuukingi on nii ühevärviliste kui ka kirjude õitega. On aretatud paljude tillukeste õitega, aga ka suurte õitega sorte,“ lisas Lepik.

Kõigil orhideehuvilistel on võimalik neid kauneid taimi kaasa osta. Botaanikaaias müüb näituse ajal orhideesid kodu- ja aianduskeskus Gardest.

Orhideenäitus "Kuukinga mitu palet" on Tartu Ülikooli botaanikaaia kasvuhoonetes avatud 8. märtsini iga päev kell 10–17. Näitus toimub juba üheteistkümnendat korda.

Huvilistele toimub 29. veebruaril ja 7. märtsil kell 12 temaatiline ekskursioon. Orhideenäitust saab külastada ja ekskursioonidel osaleda botaanikaaia piletiga.

Botaanikaaia õppeklassis, fuajees ja galeriis saab orhideenäituse ajal näha Jaak Neljandiku fotonäitust Eesti looduslikest orhideedest.