Sel nädalal, 10.-14. märtsini sõidavad tuurile Zetod, kes annavad kokku viis kontserti eri paigus üle Eesti. Seekordset tuuri iseloomustab seto leelo, mida noored mehed esitavad kontsertidel a'capella.

Zetod on bändina tegutsenud juba enam kui 16 aastat ning tuntud kooslusena, kes on lisanud seto leelole ehk seto rahvalaulule kamaluga instrumentaalset muusikat, kasutades oma loomingus tüüpilise rokkbändi elemente. Seekordne tuur toob Zetod aga tagasi algusesse ja juurte juurde ehk kõlama saavad ainult seto rahvalaulud ilma instrumentaalse saateta.


Zetode bändi liige ja eestvedaja Jalmar Vabarna räägib: „ Salvestasime eelmise suve lõpus live-kontserdina oma kuuenda albumi „Traadilda’”. Nüüd kevadel see ilmus ja peame oluliseks tähistada seda väikese tuuriga, mida kuuleb ja näeb vaid viies kohas Eestis.” "See album on meile väga oluline. See on meie kummardus Setomaale ning selle sügavale lauluvaramule," lisab Vabarna.


Kontserttuur saab alguse Viljandist, Pärimusmuusika Aidast ning jõuab läbi Värska ja Karksi-Nuia Valgamaale, Nõuni kultuurimajja. Viimane kontsert antakse Järvamaal Sargveres.