Eesti Pandipakendi poolt läbiviidav Loodussõbraliku kooli kampaania on jõudnud esimese vahearvestuseni, mille tulemusel külastab Ahhaa Teadusteater seniseid parimaid pandipakendi kogujaid.

  • Keskkonnaharidus
  • 24. jaanuar 2013
  • Ülemise pildi pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Kahe esimese kuu tulemuste põhjal on koolides kokku kogutud ligikaudu 6000 pandipakendit - kõige usinamad pandipakendite kogujad on olnud Keeni Kool ja Aruküla Põhikool. Ühe õpilase kohta on kõige enam pakendeid kogunud EBS Gümnaasium, Eesti Rahvusvaheline Kool ja Narva Eesti Gümnaasium.

Vaheauhinnana külastab neid viit, seni kõige hoolsamat ja loodussõbralikumat kooli, Ahhaa Teadusteater ning mõlema kategooria kahele parimale koolile kingib Sportland kolm korv- või jalgpalli, et parandada õpilaste sportimisvõimalusi.

Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal hindab Loodussõbraliku kooli kampaania kahte esimest kuud kordaläinuks, sest koolide huvi ja õpilaste motiveeritus on tekitanud pandipakendite kogumisvõistlusel koolide vahel tugeva konkurentsi.

„Parimate kogujate pingerida muutub praktiliselt iga päev ning seetõttu innustavad koolid jätkuvalt enda õpilasi vahetu kogemuse kaudu taaskasutuse olulisust mõistma . Keeni Kool ja Aruküla Põhikool on ehedad näited, kus koolipered jagavad jooksvalt nii kogumistulemusi kui ka julgustavad õpilasi ja klasse koostööd tegema ning keskkonnaalaselt mõtlema,“ selgitas Raal.

Ta lisas, et näiteks Keeni kool on kehtestanud omakorda koolisisese kampaania reeglistiku, mille käigus selgitatakse välja ka kõige enam pakendeid kogunud õpilane ja klass.

Loodussõbraliku kooli kampaaniaga on liitunud 69 kooli ehk ligikaudu 25 600 õpilast üle terve Eesti. Kõige rohkem liitunuid koole on Harjumaalt (21 kooli) ja Pärnumaalt (10 kooli).

Kampaania kestab märtsi lõpuni, mil selgub Eesti kõige loodussõbralikum kool.

Kampaania eesmärgiks on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmiseid ja tutvustada õpilaste ja õpetajate vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutamisse suunamise tähtsust.

Märtsi lõpus selguvad kaks Eesti kõige loodussõbralikumat kooli, kes võidavad unikaalse spordipäeva koos Eesti spordikangelastega, kelleks on olümpiavõitja Gerd Kanter, kergejõustiklane Grit Šadeiko ja jalgpallur Mart Poom. Iga kampaanias osalev kool saab kokku kogutud pandipakendite tagatisraha endale sporditarvete ostmiseks.