“Ajujahi” žürii sõelus 120 programmi kandideerija seast välja 40 parimat iduettevõtet, kes pääsevad edasi järgmisesse vooru. Programmi pürgis iduettevõtteid 12-st riigist ning kõige enam laekus avaldusi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnast. Ajujahi tänavused 20 parimat tiimi, kes jätkavad oma teekonda kiirendiprogrammis, selguvad aprilli lõpuks.

  • Ettevõtlus
  • 14. aprill 2023
  • Foto: Ajujahi žürii / Pressifoto

Startup Estonia juht Eve Peeterson tõi välja, et teist aastat järjest otsiti ideede asemel juba toimivaid iduettevõtteid ja tiime, mistõttu on programmi küpsemaks muutumise tõttu tõusnud ka osalejate tase.

„Pole üllatav, et tarkvarapõhised valdkonnad on Eesti iduettevõtjate seas lemmikud ning see kajastub kenasti ka Ajujahti kandideerijate hulgas. Sellele vaatamata on tänavune TOP 40 üsna mitmekülgne ja saame näha nii tehisintellektipõhiseid tehnoloogiaid kui ka uuenduslikke füüsilisi tooteid,“ rääkis Startup Estonia juht. 

Ajujahi žürii poolt parimaks tunnistatud tiimid osalevad sel ning järgmisel nädalavahetusel kahepäevastes bootcamp'ides, kust valitakse välja 20 parimat iduettevõtet, kes jätkavad oma teekonda kiirendiprogrammis. Tiimid, kes sel aastal Ajujahi kiirendisse pääsevad, selguvad aprilli lõpuks.

 

Programmis osalemise vastu on huvi suur

 

Ajujahile laekus tänavu 120 avaldust Eestist ja välismaalt, kokku 12 riigist. Enim avaldusi laekus Tallinnast ja Harjumaalt ning Tartumaalt. 40 parima tiimi hulka pääsesid ka Viljandimaalt ja Raplamaalt pärit iduettevõtted. Populaarseimad valdkonnad olid sarnaselt eelmisele hooajale info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning tööstus ja disain. Eelmise aastaga võrreldes laekus enam kandidaate tervise ja biomeditsiini alal. 

Ajujahi kiirendiprogramm sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Programmi partner on SEB ning suurtoetajad Elisa ja Microsoft Eesti arenduskeskus. Lisaks toetavad programmi Advokaadibüroo TRINITI, Tallinn, Tartu ja Pärnu. Ajujahti viivad ellu CIVITTA, Optimist ja ERR.

Läbi aastate on Ajujahile kandideerinud üle 5500 äriidee ning kiirendist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Timbeter jpt.