Järna ökokogukonnas ja antroposoofilises keskuses Rootsis, kuhu on Põhjamaades kogunenud kogu Rudolf Steineri alternatiivpedagoogika koolis, meditsiinis, elumajades, toidus ja elusalgasid uued alternatiivpedagoogika kursused, mis kestavad kokku 3 aastat aga osaleda saab ka osade kaupa. Tegemist ei ole väga kalli, küll aga sisulise kursusega. Suvel toimub kursus tervelt nädal aega ning ka Eestist on osalemas mitmeid inimesi. On palju ka neid, kes on juba osalenud ning kellelt võib nõu küsida. Vt lähemalt Järna kohta: http://www.antroposofi.info/jaerna/ ).

Kursus toimub Järnas Solviki koolis, mis on väga eriline koht ja kuhu paljud eestlased on kolinud oma peredega paremat haridust saama. Järna ümbrusesse on tekkinud lausa väike eestlaste kogukond.

Kooli kohta üks rootsikeelne link: http://www.solvikskolan.se/

Kohapeal saab täita avalduse aga hea oleks endast enne märku anda. Magamine põrandal, hea oleks midagi süüa kaasa võtta, kuna soojad toidud on reedel ja laupäeval vaid. Erki Kaikkonen (erkika@gmail.com), kes on ka Järnas käinud, ütleb, et kogu lõbu läheb koos laevapiletitega maksma umbes 2200 krooni, kui saada odavad laevapiletid. Ja eestlaste kaudu, kes lähevad on kindlasti võimalik ka häid ja odavaid diile välja rääkida. Erkki Peetsalu käis eelmisel korral kohal ja omab ka kontate (erkki@maailmad.ee ). Kursuse osalemistasu nädalalõpu kursuse korral on ca 1000 SEKi, toidu eest lisaks 450 SEKi. Kolme aasta kursuse hind on 5000 SEKi/aastas + toitlustus. Personaalsed kokkulepped võimalikud. On ka juhtumeid, kus eestlased on saanud seal osalemiseks toetust Põhjamaade Ministrite Nõukogust. Vt lähemalt: www.norden.ee

Õpetajad: Pär, Merete, Sinikka. Väga kihvt naine Iris osaleb suvekursusel. Kel huvi veel osalejate kohta infot saada, kirjutage!

Intuitiivpedagoogika kursuse kuupäevad aastal 2010:

1. – 4. Aprill 2010. Neljapäev kell 18.00 – Pühapäev kell 14.00

12.- 18. Juuli 2010. Esmaspäev kell 18:00 – Pühapäev kell 14:00

28. – 31. Oktoober 2010. Algus neljapäeval kell 18:00, lõpp pühapäeval kell 14.00