Baltimaade üks suurim energiakontsern Ignitis Grupp laiendab oma tegevust ja alustab Poola ettevõtete varustamist elektri ja maagaasiga. Poola turul laienemine on Ignitis Grupi pikaajaline strateegiline eesmärk.

 

  • Energeetika
  • 12. august 2020
  • Foto: Ignitise peakontor Vilniuses/Pressifoto

„Oleme Poola turul tegutsenud mõned aastad ja teame, mida kohalikud kliendid vajavad ja ootavad. Energia müük ettevõtetele on meie jaoks järgmine loomulik samm,“ sõnas Ignitis Polska juht Diana Kazakevič.

„Paneme suurt rõhku ka jätkusuutlikele ja loodussõbralikele lahendustele, mis annavad meie klientidele võimaluse kasutada puhast energiat ning aitavad vähendada keskkonnareostust,“ rääkis Kazakevič.

Ignitis Group investeerib aktiivselt ka teistesse Poola turu taastuvenergia projektidesse. Ettevõte arendab Pomorze piirkonnas 29-st turbiinist koosnevat tuuleparki, mille täisvõimsus ulatub 94 megavatini. 127 miljonit maksev tuulepark avatakse järgmisel aastal. Tegemist on suuruselt teise tuulepargiga Poolas, mis on mõeldud varustama elektriga ligi 160 000 majapidamist.

Ignitis on Baltimaade üks suurim energiakontsern, mille ettevõtted tegelevad tootmise, jaotuse ja edasimüügiga ning arendavad targa energia lahendusi. Kontsernile kuuluvad kaks hüdroelektrijaama Leedus, neli tuuleparki Leedus ja Eestis ning biomassijaam Leedus. Ingnitis Grupi käive ulatus möödunud aastal 1,254 miljardi euroni, kontsern annab tööd 4000 inimesele.