BLOGIVALIK: Kuidas liigutada maad (Marek Tihhonov)

Ligikaudu 1,1 miljardi aasta pärast tõstab praegusest ca 11% eredam Päike meie planeedi keskmise temperatuuri tasemele 50 °C, mistõttu Maa ookeanid ajapikku minema auravad, mis suretab välja igasuguse elu, kui sellist peaks ses kauges tulevikus veel siin leiduma.

Ja see pole, nagu öeldakse, veel kõik - 5 miljardi aasta pärast hakkab Päike muutuma punaseks hiiuks, paisudes selle protsessi käigus praegustest mõõtmetest umbes 250 korda suuremaks, mis viib arusaadavatel põhjustel tolleks ajaks kuivaks ja kuumaks kamakaks kahanenud Maa lõpliku hävinemiseni.

Jeff Hecht arutleb New Scientisti veebilehe, kas meie kaugetel järeltulijatel on reaalseid võimalusi oma nahka päästa näiteks Maad kuumenevast ja paisuvast Päikesest eemale toimetades.

Teoreetiliselt ja arvestades, et meil on selliseks planeedikolimiseks aega päris palju, on võimalused täiesti olemas, ent muuhulgas tuleb arvestada ohuga, et Maa liigutamine võib viia tasakaalust välja kõigi meie naaberplaneetide orbiidid ja tekkiva kaose kontrolli alla saamine oleks pehmelt öeldes keeruline ;-)

Vaata ka: