Kalifornia Berkeley ülikooli uurijate David Roland-Holsti ja Fredrich Kahrli uuring piirkonna kliimaohtudest ja nende mõjust ilmus just läinud nädalal, täpselt sel ajal, kui märatsev kahjutuli oli hävitanud juba üle 800 kodu Los Angeleses ja Santa Barbaras. Tulekahjudele lisab hoogu ülimadal õhuniiskus, kõrge temperatuur ja krõbekuiv taimestik. Osariigi kulutused tuletõrjele on mullustest juba 150 protsenti suuremad, teatab Uudistaja infolist.

Teadlased hoiatavad selles raportis, et kliimamuutusest tulenevad ulatuslikumad looduspõlengud, äärmuslikud ilmaolud ja meretaseme tõus seavad osariigi kinnisvarast koguväärtusega neli biljonit dollarit ohtu osa, mille hind on 2,5 biljonit. Sellele lisandub miljardite dollarite eest kahjustusi, mis tekivad transpordi-, energia-, vee- ja muudele infrastruktuuridele.

Roland-Holsti sõnul on Kalifornia looduspõlengutes tõeline mure hooajaline vee kättesaadavus. Võtmeküsimus on Sierra Nevada kaduv lumemüts, omalaadne looduslik jahuti ja sulaveega varustaja läbi suve. Tõusev temperatuur sulatab kogu lume nüüd hoopis varem. Kuna metsade pinnas varasemat lisaniiskust enam ei saa, on ta suviti väga kuiv ja mis tahes põleng on kiire paisuma.

Allikas: IEMA