Alates tänasest, 27. novembrist, võimaldavad kõik Circle K ülikiired laadijad üle Eesti plug and charge Autocharge laadimist. See on uus mugav ja lihtne viis elektrisõidukite laadimiseks ja selle eest tasumiseks. Elektriauto laadimiseks ei pea tegema muud, kui ühendama kaabli autoga ja kõik ülejäänu toimub automaatselt.

  • Energeetika
  • 27. november 2023
  • Foto: Circle K / Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

„Elektriautode laialdasema kasutusele võtu soodustamiseks, on oluline pakkuda elektriautode omanikele lihtsaid lahendusi. Circle K just seda soovibki. Uus Autocharge lahendus jätab ära pea kõik lisatoimingud - rakenduse avamine või kaarditerminali kasutamine laadimise avamiseks ja maksmiseks. Kliendil piisab vaid kaabel autoga ühendada ja kõik edasised toimingud – laadimise alustamine ja tasumine - toimuvad automaatselt,“ ütles Circle K Baltikumi e-mobiilsuse valdkonna juht Teedo Melts.

Circle K on esimene, kes Eestis Autocharge lahendust pakub ning esimeste seas ka kogu Euroopas. Meltsi sõnul on Autocharge'i arendamisega tegeletud juba mitu aastat. „Soovisime leida lahenduse, mis töötab võimalikult suure hulga automarkide ja laadijatega. Täna toetab lahendust ligikaudu 75% elektriautodest ning nimekiri uueneb pidevalt uute elektriauto mudelite turule tulemisel,“ rääkis e-mobiilsuse valdkonna juht. Kontrollimaks, kas elektriauto toetab lahendust, peab auto registreerima Circle K Charge rakenduses. Selleks tuleb valida rakenduses esmalt oma auto mark seejärel mudel. Kui vastava tootja mark ja mudel teenust ei toeta, annab rakendus sellest teada.

Lahendus võeti esimesena kasutusele Rootsi Circle K elektriautode laadijates ning nüüd on see saadaval kõikides Circle K jaamades üle Euroopa. „Oleme pühendunud sellele, et elektriauto laadimine oleks võimalikult lihtne ja kiire ning ei segaks inimeste igapäevaseid toimetusi. Paigaldame Circle K teenindusjaamadesse üle terve Eesti vaid ülikiireid 350 kW laadijaid, mis võimaldavad olenevalt autost ligi 10 minutiga saada lisasärtsu umbes sajaks kilomeetriks. Autocharge lahendus muudab kiire laadimise elektriauto omanikele aga veelgi lihtsamaks ja mugavamaks,“ lausus Melts.

Circle K-l on üle Eesti kokku 80 teenindusjaama ning üheteistkümnes teenindusjaamas ka Circle K ülikiired 350kW elektriautode laadijad: Tallinnas Sikupilli, Mäo, Tartus Lõunakeskuse ja Turu tn, Pärnus Riia mnt, Mustvee, Urge, Võru kesklinna, Iru, Valga ja Viljandi Leola teenindusjaamades. Enefit Volt-ga koostöös on 4 kiirlaadijat Tallinnas Laagris, Õismäel, Järvel ja Katusepapil, IONITY ülikiired laadijad Häädemeestel ja Märjamaal.