Heateo SA koostöös Coca-Colaga kuulutab välja konkursi leidmaks parimaid näiteid enda ja teiste elu muutnud pikaajalise mõjuga heategevuslikest algatustest või sotsiaalse ettevõtluse projektidest.  Osalema on oodatud kõik ning esitada võib ka rohkem kui ühe loo.

Heateo SA juht Mart Kuusk selgitab, et konkursi eesmärk on propageerida ühiskonnas laiemalt läbimõeldud heategevuse mõtteviisi ning leida lugusid, mis inspireeriksid ka teisi selle valdkonnaga tegelema. “Ootame lugusid, mis kirjeldaksid ära, milline oli loo autori jaoks lahendamist vajav probleem või murekoht, kuidas ta selle lahendas ning milline pikaajaline mõju sellel on. Oleme väga õnnelikud, kui konkursi tulemusena saame teistele eeskujuks seada inspireerivad lood, milles tehtud heateol on jääv, pikaajaline väärtus.”

Konkursile esitatuid lugusid hinnatakse kahes kategoorias, kuid  välja kuulutatakse ka üldvõitja. Esiteks on oodatud lood, mis on inspireeritud iseenda, oma perekonna, lähedaste või sõprade elu põhjalikult muutnud algatusest. Teiseks on oodatud heategevuslike algatuste või sotsiaalse ettevõtluse projektide kirjeldused, mis suunatud laiemalt oma külale, linnale või miks mitte ka tervele Eestile. Korraldajad ei sea loo autoritele vanusepiiranguid, väga oodatud on lood üle kogu Eesti.

Coca-Cola sai konkursiks inspiratsiooni ettevõtte globaalsest Live Positively initsiatiivist, mis suunatud jätkusuutliku mõtteviisi edendamisele, väärtustades tasakaalustatud eluviisi iseenda ja ümbritsevaga. “Peame ettevõttena loomulikuks teatud valdkondades midagi läbi oma tegevuse paremaks muuta ning oleme selle mõõtmiseks seadnud endale ka selged eesmärgid. Anname oma panuse väga erinevates valdkondades alates keskkonnakaitsest kuni aktiivse ja tervisliku eluviisi propageerimiseni,” rääkis Annikky Lamp, Coca-Cola Baltikumi avalike suhete juht.

Lood on oodatud 1. novembrini e-maili aadressil llaht@eur.ko.com või postiga Tartu mnt 2, 10145 Tallinn. Parimatele on Coca-Cola välja pannud auhinnad. Konkursi võitjat ootab 10 000 krooni suurune preemia, millega Coca-Cola toetab vabatahtlikuks minekut välisriiki võitja enda poolt valitud projekti juurde või võitja heategevuslikku projekti. Korraldajatel on õigus osalenud lugude avaldamiseks. Konkursi zhürii koosneb Heateo SA  ja Coca-Cola esindajatest.

Heateo Sihtasutuse missioon on toetada oluliste ühiskondlike probleemide lahendamist Eestis läbi sotsiaalse ettevõtluse. Heateo partnerite, toetajate ja vabatahtlike ringi kuuluvad inimesed ning ettevõtted, kes soovivad kaasa lüüa algatustes, millel on potentsiaal omada suurt ühiskondlikku mõju. Sihtasutus on korduvalt rõhutanud sellise heategevuse olulisust, mille eesmärgiks on jääv muutus ühiskonnas.