Koalitsioon „Ettevõtted HIV vastu“ ja Noored Kooli Sihtasutus viivad 19.-23. aprillil läbi „Tagasi kooli“ HIV-teemalise eriprojekti. Nädala jooksul käivad Eesti ettevõtete töötajad, kelle igapäevatöö ei ole selle teemaga seotud, vabatahtliku tegevuse korras koolides õpilastele HIV, AIDSi ja seksuaalsuse teemal kõnelemas.

Oma panuse annavad mitmete ettevõtete juhtivtöötajad, näiteks lähevad tundi andma reklaamiagentuuri TBWA\Guvatrak juht Erko Karing, Johnson & Johnson Eesti juht Ingrid Purga, Coca Cola Baltikumi avalike suhete juht Annikky Lamp, Swedbanki personalidirektor Signe Kaurson, Radisson BLU koolitusjuht Siivi Kaldoja jpt.

Miks Ingrid Purga tundi andma läheb, põhjendas ta nii: „Sest tegu on Eesti suurima probleemiga, mille kuvand igava ja nõrkemiseni läbinämmutatud teemana ei vasta tegelikult tõele: HIV-teadlikkus Eestis on endiselt madal. Kui ligi kolmandik elanikkonnast kardab HIV-nakatunuga koos töötada, siis vajab teema ilmselgelt veel käsitlemist!  Äärmiselt huvitav saab olema näha, mida noored tegelikult arvavad HIV-teemast, kui palju teavad, kuidas reageerivad.“

„Tagasi kooli“ HIV-teemalise nädala idee sündis HIV-vastaste ettevõtete koalitsiooni töötajate mõttetalgutel, kus arutleti, mis võimalused on inimestel, kes muidu tervisevaldkonnas ei tööta, anda isiklik panus Eesti HIV-epideemia likvideerimisse. Koalitsiooniettevõtete töötajatega on projekti raames liitunud ka mitmed teised vabatahtlikud.

„Põhjus, miks valisime just kooliõpilastele suunatud projekti, on selles, et hetkel sõltub seksuaalhariduse andmine noortele ennekõike üksikust koolist ja selle võimalustest. Praeguse kava kohaselt peaks seksuaalharidus jõudma järjepidevana õppekavadesse alles aastal 2011,“ kommenteeris koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ eestvedaja Mairi Jüriska.

Kõik külalisõpetajad läbisid enne tunni andmist Terve Eesti SA ja Noored Kooli SA läbi viidud koolituse.