Ajakiri Eesti Loodus on kuulutanud välja fotovõistluse, mis sel aastal toimub 25. korda. Eesti Looduse fotovõistlus on üks Eesti suuremaid loodusfotokonkursse. Osaleda saab kuni 16-aastaste noorte ja täiskasvanute kategoorias. Auhindu saavad parimad looma-, taime- ja seenefotod. Samuti jagatakse palju eriauhindu, näiteks elurikkuse, liigikaitse, aasta orhidee või looduse maastike ja mustrite kategoorias. Uudsena antakse seekord koostöös keskkonnaameti PuisniiduLIFE-i projektiga välja eriauhind „Pärandit kandvad puisniidud“.

Kõik võistlusele saadetud fotod peavad olema tehtud Eestis ning taim, loom või seen peab olema pildil selgelt äratuntav. Koos võistlustööga ootame lühikest lugu, kus ja mil moel pilt on tehtud ja kes on pildil. Autori nõusolekul lähevad võistlusele edastatud vaba litsentsiga fotod eestikeelse Vikipeedia fotokogu täienduseks nagu varasematelgi aastatel; parimaid tunnustab Vikipeedia auhindadega.

Fotosid saab võistlusele esitada alates 1. juulist kuni 30. septembrini veebilehel fotovoistlus.horisont.ee. Samast leiab ka võistluse tingimused, toetajad ja eelmiste aastate parimad tööd. Seekordse fotovõistluse põhitoetajad on Fotoluks ja Vikipeedia, peale selle senised sponsorid.