Alates 4. märtsist juhib Eesti Loodusmuuseumi keskkonnahariduse valdkonnas enam kui 30 aastat edukalt tegutsenud Asta Tuusti. Loodusmuuseumi vastne direktor on varem olnud RMK Sagadi looduskooli juhataja ning Jääaja Keskuse idee autor ja tegevjuht.

„Loodusmuuseum saab endale kindlasti väga pühendunud ja kogenud juhi, kes oskab seada ambitsioonikaid sihte,“ märkis keskkonnaminister Siim Kiisler. „Asta Tuusti on näidanud, et ta on võimeline seadma suuri eesmärke ning suudab nende täitmiseks kaasata nii kogu meeskonda kui ka partnereid väljastpoolt.“

„Näen võimalusi, kuidas kasutada oma seniseid kogemusi loodusmuuseumi edasisel arendamisel,“ ütles Asta Tuusti. „Loodusmuuseum on viimaste aastate jooksul läbi teinud silmapaistva arenguhüppe ning on saanud oluliste üleriigiliste tunnustuste osaliseks kõigis muuseumitöö valdkondades. Töötan selle nimel, et muuseumi hästi hoitud ja uuritud kogud, sisukad ja köitvad näitused ning targad tegevused suunaksid avastama looduse mitmekesisust ning käituma keskkonda säästvalt.“

Tuusti selgitas, et kuna loodusmuuseumil on kõiki tegevusvaldkondi kattev põhjalik arengukava aastateks 2018–2022, siis on tema peamine ülesanne selle täitmise tagamine ning meeskonna toetamine kavandatud tegevuste sisukal elluviimisel. „Tahan olla juhina oma kolleegide sütitaja ning nende sära peegeldaja,“ ütles ta.

Asta Tuusti on varem töötanud ka bioloogiaõpetajana, üle 20 aasta on ta olnud seotud RMK Sagadi looduskooli juhtimise ja metsamuuseumi arendamisega. Tuusti on koordineerinud ja koostanud mitmeid ekspositsioone ja näitusi, sh loonud Jääaja Keskuse kontseptsiooni ning juhtinud ekspositsiooni valmimist. Enne Eesti Loodusmuuseumi direktoriks asumist töötas ta Keskkonnaministeeriumis keskkonnateadlikkuse nõunikuna.

Eesti loodusmuuseumi ligi kaheksa aastat juhtinud Heidi Vilu läks lapsehoolduspuhkusele.