Magnus Kaldjärv Saaremaa ühisgümnaasiumist, Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist ja Rein Leetmaa Hugo Treffneri gümnaasiumist tõid Taanis toimunud 26. rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt Eestisse kolm pronksmedalit.

12.–19. juulini Aarhusi ülikoolis peetud bioloogiaolümpiaadil võisteldi nii teooriavoorus kui ka praktilistes töödes, mis seisnesid zooloogia ja botaanika tundmises, füsioloogilistest protsessidest arusaamises ning biokeemia ja molekulaarbioloogia mõistmises.

Võistlusest võtsid osa 61 riigi esindajad. Eesti võistkonda kuulus veel Maris Sala Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Tänavu läks olümpiaadi võit Lõuna-Koreasse. Võistkonna juhendajana kaasas olnud Tartu ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse sõnul osales Eesti võistkond tervikuna väga hästi – koju toodi kolm medalit ja Maris Sala jäi esimesena medalist ilma, seega oli ka tema sooritus väga tugev. „Olümpiaad oli korraldatud eeskujulikult ja tasemelt keerukad ülesanded olid ette valmistatud igati korrektselt,“ lisas Kuuse olümpiaadi korralduse kohta.

Õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse, Tartu ülikooli dotsent Sulev Ingerpuu, Tartu ülikooli magistrant Mark Gimbutas ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna tudeng Uku-Laur Tali.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames veetsid juhendajad päeva looduses – ronisid Taani kõrgeima mäe Himmelbjerget’i (147 m) otsa ja sõitsid laevaga Julso järvel. Õpilased külastasid vabal päeval Legolandi.

Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelisele võistlusele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.