Eestimaa Looduse Fondi (ELF) usk inimloomusesse on jätkuvalt tugev. Koos Päästeametiga on alustatud uut koolituste seeriat vabatahtlikele naftareostuse likvideerijatele ning metsatulekahjudega võitlejatele. Päästeameti poolt koostatud uue õppekavaga koolituse läbinu saab abipäästja tunnistuse. Järgmine abipäästjate koolitus tuleb 22.-23. novembril 2008. algusega kell 9.00 hommikul Pärnus.

Koolituste ELFi poolne organiseerija Antti Asu: "Eesti metsad on viimastel aastatel olnud päris mitmete põlengute meelevallas. Tihti on põlengud vaata et liigagi suured väikese Eesti kohta. Päästeametil endal on pritsimeeste arv piiratud ja sestap on selliste suurte põlengute korral iga oskaja abimees kullahinnas. Et seda oskamist ka kusagil õppida saaks, siis on käivitatud uus koolituste seeria vabatahtlike metsatulekahjudega võitlejate väljaõpetamiseks. Osaliselt käsitletakse koolitusel ka naftareostustõrjet."

Järgmine abipäästjate koolitus toimub siis 22.-23. novembril Pärnus algusega kell üheksa hommikul Pärnus, Lääne-Eesti Päästekeskuses, aadressil Pikk 20, Pärnu
(Pärnu bussijaama lähedal, jõepoolne sissepääs). Registreerida saab kuni 21. novembrini (k.a.).

Järgmised koolitused on kavandatud samas kohas 29.-30. novembril 2008. Nendele koolitustele lõpeb eelregistreerimine 27.novembriks. Osaleda soovijatel tuleb ennast koolitusele registreerida e-posti teel aadressil antti@elfond.ee

Antti Asu: "Mõte on anda võimalikult paljudele inimestele teadmisi ja oskusi, mis aitaksid neil mitte palju kehvemini päris tuletõrjujatest võidelda metsatulekahjudega. Saadud teadmistest on kasu ka näiteks koduse kahjutule tekkimisel. Näpp püsti, paljud meist siis tegelikult oskavad  tuletekki ja tulekustutit kasutada? Võibolla on seda vaja ainult korra elus ja loetud sekundite jooksul, aga siis hädasti."

Koolitused on tasuta. Kohapeal toitlustamine ja kohvipausid. Kes kaugemalt tulevad teadku, et kohapeal ööbimise võimalust ei ole, seega palun sellega arvestada.

Koolituse teemad ja kava on loetavad siit:

Projekti läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.