Erakond Eestimaa Rohelised Üldkogu kogunes 19. veebruaril 2022 Tallinnas, et valida erakonnale juhid, juhatus ja volikogu. Üldkogu kinnitas erakonna juhtideks Johanna Maria Tõugu ja Marko Kaasiku.

Alates 2020. sügisest on Roheliste erakonnal kaks juhti, üks meessoost ja teine naissoost. Erakonna juhatusse valiti Johanna Maria Tõugu, Marko Kaasik, Liina Freivald, Kaspar Kurve, Piret Räni, Aleksander Laane, Helina Tilk, Timur Sagitov ja Marti Soosaar.

Volikokku kuuluvad lisaks juhatuse liikmetele Liina Reimann, Rasmus Lahtvee, Egle Olesk, Katrin Jõgisaar, Alina Lerner, Laila Kaasik, Tõnis Malkov, Kaia Solnik ning Maret Merisaar. Veel valiti üldkoosolekul ka aukohus, revisjonikomisjon ja valimiskomisjon.

Riigiteaduste tudeng Johanna Maria Tõugu on olnud Noorte Roheliste juht, Tartu piirkonna juht ja Tartu linnapeakandidaat. Johannat enim kõnetavad teemad on sotsiaalne õiglus, jäätmete vähendamine, metsade kaitse ja liigirikkuse tagamine.

„Meie ühiskonna probleemideks on vaesus ja stressi tekitav elukeskkond,” ütles Johanna Maria Tõugu. „Kui inimestel on oma eluga liiga palju tegemist, ei jää neil energiat keskkonda kaitsta. Sotsiaalse õigluse ja looduskaitse ühiseks nimetajaks on hoolivus ja arusaamine, et me oleme üks. Meie heaolu sõltub palju sellest, mis toimub meie ümber. Kandkem looduse eest hoolt, nagu me kanname hoolt enda eest.“

 

Erakond Eestimaa Rohelised uued juhid on Johanna Maria Tõugu ja Marko Kaasik

Marko Kaasik on keskkonnateadlane, kes on kuulunud Erakond Eestimaa Rohelised ridadesse erakonna asutamisest saadik. Ta on erakonna pikaaegne aseesimees, erakonna välissuhete koordinaator ja Euroopa Rohelise Partei suurkogu delegaat.

„Koostöö keskkonnaorganisatsioonidega on erakonnale esmatähtis. Selles tuleb lähtuda ühisest lõppeesmärgist, milleks on jätkusuutlik ühiskond,” ütles Marko Kaasik. “Inimtekkelised kliimamuutused on sotsiaalses ja majanduslikus mõttes maailmasõdadega sarnanev kriisiolukord, mis kestab aga mitte neli-viis aastat, vaid aastakümneid. Kaotused heaolus ja inimeludes on seda väiksemad, mida kiiremini tegutseda!”

Eestimaa Rohelised valmistuvad osa võtma järgmistest Riigikogu valimistest ning soovivad valituks saades võidelda rohelise maailmavaate eest ning viia poliitilisele tasandile keskkonna- ja kodanikuühiskonna organisatsioonide hääle.

Erakond Eestimaa Rohelised uued juhid on Johanna Maria Tõugu ja Marko Kaasik