Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös Mooste Rahvamuusikakooliga asutab sel sügisel Põlvamaale ühe pärimusmuusika pesa. Pesa sündmuste raames hakkavad igal kuul toimuma Mooste Viinavabrikus Tantsumajad ning ka põnevad kontserdid kodu- ja välismaiste esinejatega.

Mis on Tantsumaja?

Tantsimine on üks iidne ja mõnus eneseväljendamise vorm. Tantsimine on mõtlemine, tähenduse loomine ja tunnetus. Tants on suhtlemine ja suhestumine ümbritseva keskkonna ja inimestega, nii tantsupartneri kui kogu tantsuringiga. Tantsumaja on peoformaat, kus on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga; ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Oma võlu on ka pillimeeste ja tantsijate omavahelises suhtlemises ja selles, kes kelle järgi hoogu minema hakkab. Mooste Tantsumaja perenaine on Kati Taal.

Septembrikuu Tantsumajja tulevad pilli mängima TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid Maarika Markus ja Ulvi Võsa ning õppejõud Merike Paberits. Tantsumaja algab Merike Paberitsi tunniajase õpitoaga, kus ta räägib pärimustantsu põhisammudest ning võtetest - nõnda on hea julge tantsida nii päris algajatel kui huvitavaid nippe kõrva taha panna ka kogenumatel tantsijatel! Lisaks Merikese ja Ulvi torupillidele ning Maarika kitarrile lisavad teie tantsusammudele hoogu ka Raivo Sildoja ning Mooste Rahvamuusikakooli õpilased.

Mooste pesa Tantsumaja: Maarika Markus, Merike Paberits, Ulvi Võsa
Teisipäeval, 27. septembril kl 19
Pilet 2€/4€ (soodustusega õpilastele, tudengitele ja pensionäridele)

Tule tantsima!