Kõledal novembrikuul korraldab Põlvamaal tegutsev mittetulundusühing Taaskasutuskoda Mooste Taaskasutuspoes juba kolmandat korda Raamatunädalat. Selle raames on võimalus soetada kasutatud raamatuid taskukohase hinnaga või suisa tasuta. Raamatuid saab tellida kodu lähedasse pakiautomaati ka interneti teel.

Raamatunädala idee tekkis Taaskasutuskoja perenaisel Kristi Zolgol kolm aastat tagasi, kui ta avastas, et raamatutuba on pilgeni raamatuid täis ja suur hulk ootab veel riiulitele paigutamist. Oli ilmselge, et raamatutuba vajas nii öelda tuulutamist. Kuna sügisene aeg on pime ja lugemist väärt raamatuid palju, siis tekkiski mõte kutsuda inimesed lugema.

Zolgo tähelepaneku järgi on kõige ihaldusväärsem lugemisvara lasteraamatud: "Tihti öeldakse vaid üks lause: "Mul oli see lapsepõlves!"  Sellest piisab, et vana lemmik kotti rändaks."

Pahatihi kerkib küsimus: "Miks osta endale juba kellegi poolt loetud ja mitte kõige uuema välimusega raamat?"

taaskasutuskoda
Taaskasutuskoja raamatukoda. Autor: Taaskasutuskoda.

Taaskasutuskoja raamatutel on tegelikult kaks lugu. Ühte lugu võib lugeda raamatust, aga see teine...

Millise teekonna teevad läbi meie juurde jõudnud raamatud? Käisime augustis Haapsalus ja tõime Moostesse suure hulga raamatuid. Üks nendest on nüüd Tallinnas. Ehk siis 1962. aastal Arvo Veski kirjutatud "Laudsepa ja mööbelsepa käsiraamat" on läbinud pika tee...

Sellel aastal 9.-15. novembrini toimuval Raamatunädalal pannakse raamatusõpradele südamele: "Vaadake ennem oma raamaturiiul kriitilise pilguga üle ja tooge oma raamatud, mida enam lugeda ei soovi või mis oli plaanis lihtsalt ära visata, teistele lugeda."

Raamatutega saab tutvuda Mooste mõisakompleksis asuvas poes või tellida läbi interneti. Mõeldud on ka kaugemal elavate raamatusõprade peale, neile saadetakse raamatud postiga koju või lähimasse pakiautomaati.

Eelmise aasta Raamatunädalal leidis uue kodu ligi 300 raamatut, sellel aastal loodetakse see piir ületada.