Varem ilmunud informatsioonile lisaks saame nüüd teada anda, et Euroopa Komisjon kinnitas 18. märtsil 2009 kaks ökonoomsusele suunatud regulatsiooni, mis parandavad kodumajapidamises, ametiasutustes, tänaval ja tööstuses kasutatavate valgustusseadmete energiaefektiivsust. Euroopa Komisjoni poolt antud formaalne kinnitus on viimane samm komitoloogia protseduuris.

Need Euroopa Nõukogu 2007.a. kevadistele taotlustele vastavad nüüd kehtestatud nõuded säästavad aastaks 2020 80 TWh elektrienergiat. See on ligikaudne võrdne Belgia elektritarbimisega, ehk kahekümne 500 MW võimsuse elektrijaama toodanguga. Hoitakse ära 32 miljoni tonni süsinikdioksiidi emissioon atmosfääri.

Ebaefektiivsete hõõglampide asendamine efektiivsemate alternatiividega algab 2009.a. ja see jõuab lõpule 2012.a. Energiasääst annab Euroopas aastase kokkuhoiu 11 miljardit eurot, mida on võimalik süstida majanduse edendamiseks. Selle juures säilitavad uued valgustid vanadega võrreldes sama valgustuse kvaliteedi.

Kinnitatud regulatsioonid on alles algus ja järgnevate kuude jooksul on sihtmärkideks ka mitmed teised tooted, nagu elektroonikaseadmed, kodumajapidamismasinad ja kütteseadmed.

Allikas: Europa Press