Euroopa Komisjon kuulutas täna välja ELi mahetootelogo konkursi  veebihääletuse võitja. Eurolehekest kujutava võitjalogo autor on Düsseldorfi tehnikaülikooli vilistlane ja Serbia päritolu graafikadisainer Dusan Milenkovic, kelle töö sai 130 000 häälest 63%. 

Eurolehekest kujutaval mahelogol moodustavad ELi tähed lehe kuju rohelisel taustal. Konkursi eelvooru žürii liikme, Euroopa mahepõllumajanduse uuringuinstituudi FiBL-i juhi Urs Niggli sõnul on kavandi lihtsa kujunduse sõnum selge: loodus ja Euroopa. „Selle graafiline välimus on elegantne ja viisakal moel tagasihoidlik. Logo ei torka silma ega konkureeri teiste pakenditele lisatud riiklike või regionaalsete logodega. Samas lisab see toodetele ühtse rohelise elemendi, mis esindab Euroopat.“

Alates 1. juulist 2010 on uut ELi mahelogo kohustatud kandma kõik pakendatud mahetooted, mis on toodetud ELi liikmesriikides ja vastavad vajalikele normidele. ELi logo kõrval võivad tooted kanda muid eraviisilisi, piirkondlikke või riigisiseseid logosid. Logo lisamine väljastpoolt EL-i imporditud toodetele on vabatahtlik. Lähinädalatel muudetakse ELi mahepõllumajanduse määrust ja uus logo lisatakse ühte selle lisadest.

„Rõõmustan väga, et ELi mahetoidul on nüüd uus logo,” sõnas Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Mariann Fischer Boel, kellelt ka pärines mahelogo konkursi idee. „Lõppenud konkurss muutis mahetoidu tuntumaks ja andis meile logo, mille igaüks võib omaks võtta. Selle kujundus on sümpaatne ja maitsekas ning ma ootan huviga võimalust osta tooteid, mis alates käesoleva aasta juulist uut logo kannavad.”

Võidulogo valimiseks korraldati rahvusvaheline konkurss, kuhu võisid töid esitada disaini- ja kunstitudengid üle Euroopa. Laekus peaaegu 3500 kavandit, mida eelvoorus hindas rahvusvaheliselt tunnustatud žürii. Kolm parimat kavandit pandi üles konkursi veebisaidile www.ec.europa.eu/organic-logo ja nende vahel võis teha veebihääletuse teel valiku kuni 31. jaanuarini 2010.

Konkursi võitja ning teise ja kolmanda koha saavutanud osaleja jaoks korraldab Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat ametliku auhinnatseremoonia suvel Brüsselis.