Tartumaa ja Eesti viimaste aastate üks edukamaid ettevõtteid Foxway Recommerce ennustab kiire kasvu jätkumist. Nutiseadmete ringmajandamisega tegelev ettevõte käive ületab tänavu 125 miljoni piiri ning annab tööd juba üle 530-le inimesele nii Tartus kui ka mujal Euroopas. Jätkuva käibekasvu tingimustes otsib ettevõte järjest uusi töötajaid ning ainuüksi Tartu servas valmiva uue laohoonega luuakse järgmise aasta hakul 50 uut töökohta.

  • Ettevõtlus
  • 14. detsember 2021
  • Foto: Agnes Makk / Foxway

Foxway Recommerce juhatuse esimehe Agnes Makki sõnul soosib kasvav keskkonnateadlikkus ning tarbijaeelistuste muutus jätkuvalt ettevõtte kasvu. „Numbrid on tugevad ning täna tegutseme aktiivselt juba enam kui 50-s välisriigis. Kiire kasvu juures ongi hetkel üks põhilisi väljakutseid uute töötajate leidmine,“ ütles Agnes Makk. Samas kasutab ettevõte kõiki võimalusi, et häid töötajaid hoida ning järjest uusi tööle meelitada – alustades koolitustest ja väljaõppest lõpetades soodustuste ning konkurentsivõimelise palgaga.

„Praeguse prognoosi kohaselt on plaanis palgata järgmise aasta jooksul umbes 100 uut töötajat,“ lisab Makk.

Oktoobris pani ettevõte nurgakivi uuele laohoonele Tartu lähistel, mis valmib järgmise aasta kevadel. 6500 ruutmeetri suurune laohoone koondab logistika ning seadmete ladustamise, mis hetkel on laiali üle terve Tartu, ning pakub sellega tööd ligikaudu 50-le inimesele. Ruumi läheb ettevõttel ka tarvis, sest kui 2020. aastal töödeldi umbkaudu miljon seadet, siis tänavu käib Foxway tootmisüksustest läbi juba üle 1,25 miljoni nutitelefoni, sülearvuti, tahvelarvuti ning muude elektroonika. Tuleval aastal kasvab ettevõtte tootmisvõimekus ligikaudu 20% võrra.

Kõige rohkem nutiseadmeid jõuab Foxway-sse Rootsist, Norrast ja Soomest. Põhjaliku hoolduse ja remondi läbinud nutiseadmete taaskasutuse vastu on hetkel kõige suurem nõudlus Prantsusmaal, Rootsis ja Itaalias.