Kinkimine ei sugugi lõputut poodides kolamist ja suures hulgas raha raiskamist tähendama. Väga erilised kingitused võivad sündida ka minimaalse eelarvega, eriti veel kui kingi valmimisse on pandud energiat ja aega. Panime kokku mõned näited kingiideedest, millega saad oma näpuosavusel ja nutikatel lahendustel särada lasta.
- Tarbimine ja tervis
- Anna Silvia ja Kreeta/Gorilla
- 18. detsember 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Hoidised ja muu suupoolis
Kellele ei meeldiks söödavad kingitused? Jõulud ja rikkalik toidulaud on alati käsikäes käinud ja üha tavalisemaks muutub ka toiduasjade kuuse alla panemine. Kilo mandariine, isetehtud piparkoogid, sügisel marineeritud kurgid või ise kokkusegatud vürtsisegud ja ürdisoolad on suurepäraseks kingituseks sõpradele, kes heast kõhutäiest lugu oskavad pidada. Lisaks saab väikese vaevaga purgi või muu pakendi isikupäraselt kaunistada. Kes aga kokkamise ja meisterdamise ühendada tahab, võib loosipaki jaoks küpsetada näiteks ahvatlevaid õnneküpsiseid.
Vana kingituse edasi kinkimine
Kas teate, kuidas enda vanu kingitusi ei ole sobilik edasi kinkida? Unustage see reegel parem heaga ära. Kui kodu on täis kasutuskõlblikke asju, mida endal enam vaja ei ole, siis on täiesti aktsepteeritav neile uued omanikud leida. Olgu siis tegu läbiloetud raamatute, lauamängude või konsoolimängude ja kodutehnikaga, ühe vana on kindlasti kellegi teise uus. Kasutatud esemete kinkimine pole mingi tabu, vaid viis optimeerida tarbimist ja esemete hulka kodus. Selliste kingituste puhul tuleb aga kindlasti veenduda, et saaja seda kingitust tõepoolest vajab ja ese uutes kätes ikka kasutust leiab.
Taimed iluks ja söögiks
Kelle päikselised aknalauad on kasvatanud üles suuremas koguses taimi, lilli või isegi maitsetaimi ja ürte, võib tõsiselt kaaluda ka oma istikute edasikinkimist. Elusad taimed toovad tuppa tervitatavat rohelust ning maitsetaimed ja ürdid pakuvad lisaks silmailule ka praktilist väärtust. Seega kui on teada, et kingisaaja taimi kord nädalas kasta mäletab, võib talle julgelt kingipakki ühe lillepoti pista. Kellel kodus endal juba sukulente või kaktusi kasvab, saavad neid n-ö paljundada ja “taimebeebisid” edasi kinkida: sellised taimed eraldavad aeg-ajalt väikeid osi või oksajuppe, mis uude potti pistes juured alla ajavad.
Taaskasutatud kangast rätikud või padjapüürid
Pole paremat kingitust kui isetehtud, praktiline ja ilus! Kui vanaema pööningul ringi luusides või teise ringi poode väisates jääb silma mõni ilusa mustriga kangas, siis tasub see koju kaasa viia ning mõni kingitus valmistada. Ilma eriliste õmblusoskusteta saab valmis õmmelda dekoratiivse padjapüüri, jõulumeeleolus köögirätiku või hoopis mõne lihtsama mänguasja. Ka omatehtud servetid annavad peolauale hoopis pidulikuma ilme kui paberist salvrätid. Lisaks saad soovi korral kangast ise dekoreerida: näiteks õpetuse kauni tekstiilitrükis tehtud rätikute jaoks leiab siit.
DIY poekotid
Keskkonnast hoolivale sõbrale kulub kindlasti ära lisakomplekt riidest kotikesi, millega toidupoest puuvilju-köögivilju koju viia. Õnneks on ka taoliste kottide ise meisterdamine imelihtne. Vaja läheb ainult vana kardinat (või miks mitte ka voodilina või köögirätikut), nööpi ja niiti-nõela. Gorilla õpetuse leiad postitusest DIY: imelihtsad puuviljakotid.
Kui neist mõtetest näpud juba sügelema hakkasid, aga päris meelepärast kingiideed siiski ei leidnud, siis Tee Ise blogist leiab veel hulganisti õpetusi ja ideid isetehtud jõulukinkide jaoks.
Ideed panid kirja Gorilla tiimist Anna Silvia ja Kreeta.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta