Kuna nüüd kohe on algamas jälle kool, sobib see jutt ilusasti siia. See sündmus, millest siin juttu on, juhtus meil kodus mõned aastad tagasi. Lapselaps oli siis veel kümnene. Ei mäleta, kes meist ostis koju mehaanilise äratuskella, kuid terve õhtu poiss kruttis ja pläristas seda kella, sest iga uus asi on ju hästi huvitav. Mul tundus juba, et ega see kell hommikut näe. Annab enne otsad. Tütar ka nostalgitses ning nentis, et see on täpselt selline kell, mis temal lapsepõlves oli.

Tänapäeval ju vaevalt enam keegi äratuskella kasutab. Igal koolipoisil on mobiiltelefon taskus. See õrnuke ja malbe muusika, mis sealt tuleb, on meie kõrvad nii ära hellitanud. Mehaanilisel äratuskellal on mobiiltelefoni kõrval ikka väga karm helin. Ei tea, kas see oli uue asja võlu või miski muu.

Meie noorhärral tekkis tahtmine endale uus äratuskell särisema panna hommikuks. Ega tal selleks mingit vajadust ei olnud. Olime hommikul kõik tema ärkamisel alati veel kodus. Oleksime teda võinud vabalt üles ajada, nagu senini olime teinud. Kui lapsel oli tahtmine iseseisvat tõusmist harrastama hakata, mida sai siis meil selle vastu olla? Ammu on aeg juba suureks saada! Nii läksimegi õhtul kõik magama. Eriti põnevil oli pesamuna ise.

Hommikuks oli äratuskell juba meil kõigil meelest läinud. Igapäevased toimetused võtsid kogu meie tähelepanu. Ja siis hakkas see põrgumasin teises toas tööle. Tardusime kõik ootamatusest. Poiss kargas kui vedrust visatud voodi peale püsti. Surudes tekki kaitseks enda vastu, röökis ta seal appi. Vaeseke oli tõsiselt ära kohkunud. Ometi oli ju tema terve õhtu selle kellaga mänginud ja meie kannatust proovile pannud.

Ei sobi ikka tänapäeva lastele need mehaanilised äratuskellad! Juba samal päeval rändas see kell puhveti kappi ja enam sealt välja võtta ei lubatud. Seetõttu lõppesid selleks korraks ka meie kodus harjutused iseseisvaks eluks. See kell aga tituleeriti kõige õudsamaks asjaks maailmas, mille inimene on välja mõelnud üldse. Nüüd ärkab meie teismeline hommikuti mobla malbe helina saatel.


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!