Horvaatia Õnnepanga projekt sai alguse rahvusvahelisel õnne päeval, 20. märtsil 2015. Eestvedajaks on MTÜ POZA liige Ivana Stulic, kes on juba pikka aega ühiskondlikult aktiivne olnud nagu ka teised ettevõtluse taustaga meeskonnaliikmed - president Aco Momcilovic ja Marijana Sarolic-Robic. Nad pole paljuks pidanud abistada vanu inimesi, lastekodulapsi ja lüüa kaasa supiköögi tegevuses.

Ivana ütleb, et neile meeldivad Õnnepanga väärtused ja soovivad anda ka Horvaatia inimestele võimaluse seda keskkonda kasutada. Esmalt tõlgiti tekstid panga kasutustingimuste ja põhimõtete kohta. Enamus ettevalmistavaid töid tehti 2014. aasta sügisest 2015. aasta alguseni.

19. märtsil 2015 toimus pressikonverents Zagrebi teatris, kus olid peale tiimiliikmete kohal ka kuulsused - ettevõtja Sasa Cvetojevic ja televisiooni saatejuht Mia Kovacic, kellest said projekti avalikud eestkõnelejad.

20. märtsil tähistati Horvaatia Õnnepanga avamist Zagrebi kesklinna baaris, kuhu olid kutsutud MTÜ liikmed, toetajad ja eestkõnelejad ning julgustati jällegi inimesi head tegema ja oma pakkumisi veebikeskkonda üles panema.

Horvaatia kuulsaim pianist Vitomir Ivanjek ja gospelkoor Sunce pakkusid sündmuse auks muusikalist programmi.

Tegusat meeskonda rõõmustas avaürituse laialdane kajastamine meedias - Õnnepangast räägiti nii televisoonis, raadios kui interneti portaalides. Mõned avalikud sündmused on ka edaspidi plaanis.

Reaktsioonid on siiani olnud väga positiivsed, kuulutusi on praegu üle 100 ja tuleb pidevalt juurde - pakutakse toiduvalmistamise õpetust, poeskäimise abi, pildistamist, sõnade kirjutamist bändidele, viipekeele õppimist, nõuandeid kuidas alustada firma loomist välismaal, särkide maalimist ja isegi postkastide parandamist.