26. septembril toimub viiendat korda üle-euroopaline Humana päev, mille teemaks on teist aastat järjest „Meie ilm, meie võimalus“ ning mis pöörab tähelepanu üksikisiku ja keskkonna koostoimele.

Kui kõik maailma inimesed tarbiks sama palju kui eurooplased, oleks meil kõigi soovide ja vajaduste rahuldamiseks vaja 3,5 maakera. Ilmselgelt maakerasid juurde toota me ei suuda, seepärast tuleb keskenduda olemasoleva mõistlikule kasutamisele.

Taaskasutus kui üks lahendustest ei ole enam Eestiski võõras ning Humana tegutseb selles valdkonnas kahel rindel – pakkudes mõistliku hinnaga kvaliteetseid teise ringi rõivaid ning võimaldades inimestel oma seismajäänud riided uuele eluringile suunata. Koostöös Tallinna Jäätmekeskusega on Tallinnas välikogumiskonteinerid, samuti võtavad riideid vastu kõik Humana kauplused.

Vähem tarbides, asju taaskasutusse suunates ning teise ringi riideid ja tarbeesemeid eelistades saab igaüks anda oma väikse panuse loodusvarade kokkuhoidu.

Humana päeva puhul toimub Humana kauplustes kliendiloterii, paljudes poodides ka eripakkumistega hommiku- ja öömüügid.

Neljapäeval, 25. septembril kell 11:00 toimub Humana sorteerimiskeskuses avalik ekskursioon. Huvilistel on võimalik tutvuda Humana tegevusega Eestis ja maailmas ning meie ainulaadse sorteerimisprotsessiga.

Eelregistreerumine info@humanae.ee või 5919 6050.