10. veebruaril toimuval huvipäeval „Aasta liigid“ tutvustatakse taimi, loomi ja seeni, mis on Eestis tänavu suurema tähelepanu all ning selgitatakse, kuidas neid ära tunda.

Õpitubades tutvume aasta liikidega laanik, kaunis kuldking, laukapuu, pääsusaba, metsis, ilves ja tuletael.  Aasta mullaks on valitud näivleetunud muld, millel kasvavad Lõuna-Eesti võimsate kuuskedega segametsad.

Loodusmuuseumi juhendajad selgitavad, kuidas neid liike ära tunda ja milline roll on neil looduses.

Geoloogia õpitoas uurime Eesti rahvuskivi paekivi. Kui paekivi leidub peamiselt Põhja-Eestis, siis aasta mullal kasvavad Lõuna-Eesti võimsate kuuskedega segametsad.

Igaüks saab meisterdada raamatukese aasta liikidest või osaleda põnevas otsimismängus, kus tuleb loodusmuuseumist üles leida aasta liigid.

Kell 11.30 ja 13.30 saavad loomasõbrad elavnurgas tutvuda tarantli, roheleeguani, gekode, madude, kilpkonnade ja teiste eksootiliste lemmikloomadega. Õpituba kestab tund aega.

Huvipäev „Aasta liigid“ toimub 10. veebruaril kella 11.00-15.30 Tartu ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud!

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.