26. augustist toimub keskkonnasõbraliku funktsiooni edasiarenduseks avalik ideekorje „Ühiskaart 2.0“. Küsitlust on võimalik täita 16. septembri südaööni.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul soovib linn Ühiskaardile luua täiendavalt keskkonnasõbraliku käitumise preemiapunktide süsteemi, sarnaselt erasektori (lennu- ja laevafirmade) lojaalsusprogrammidele. „Loodav süsteem arvestab keskkonnasõbralike käitumise eest isikustatud Ühiskaardi valdajale rohepunkte, mida on võimalik lunastada linna süsteemi teenustelt soodustuse saamiseks – näiteks Tallinna linnale kuuluvate asutuste piletitelt ja teenustelt soodustuste saamiseks, samuti ka lasteaiakoha või huviringi kuutasu osas.“

„Punkte oleks võimalik koguda näiteks ühistranspordis kaardi valideerimisel, jalgrattaparklas ratta parkimisel ning edasiarenduse järgmistes faasides ka pandipakendeid tagastades, restoranis pudeliveele kraanivett eelistades ning ka jalgsi läbitud teekondade eest,“ lisas Novikov.

Avalik ideekorje algab täna, 26. augustil ning kestab 16. septembri südaööni. Ideekorjega selgitatakse välja, kas kavandatav preemiapunkti süsteem motiveeriks keskkonnasõbralikke valikud eelistama ning sedagi, milliste roheliste tegevuste eest soovitakse punkte saada ning kus kulutada. Ideekorje „Ühiskaart 2.0“ veebiküsitluse ankeet.

Tallinn on üks neljast Euroopa Rohelise Pealinna 2022. aasta konkursi finalistist. Võitja selgub 8. oktoobril Lissabonis.