Keskkonnainspektsioon on alustanud väärteomenetlused seoses möödunud nädalavahetusel toimepandud salaküttimisega Viljandimaal ning ohutusnõuete rikkumistega Pärnumaal.

Ööl vastu laupäeva sai Keskkonnainspektsioon politseilt teate, et Viljandi maakonnas Päri-Metsküla jahiseltsi maadel on kinni peetud salakütt, kelle autost leiti kaks kitse.

Kohapeal selgus, et jahimehi oli kaks, mõlemad kohaliku jahiseltsi liikmed. Mehed pidasid põllul prožektorite valgel jahti, jahiluba oli avamata ning puudus ka märge ulukite tabamise kohta. Lisaks sellele oli üks meestest ebakaines olekus.

Ebaseadusliku küttimise eest ootab süüdlasi trahv, peale selle tuleb hüvitada keskkonnale tekitatud kahju.

Nädalavahetusel, kui peeti esimesed ajujahid põtradele, juhtus Pärnumaal jahiõnnetus. Laupäeva hommikul Tahkuranna vallas peetud ajujahil tabas lastud kuul ühte jahimeest jalga.

Keskkonnainspektsioon alustas juhtunuga seoses väärteomenetluse ning annab pärast esmaste uurimistoimingute tegemist materjalid üle politseile. Politsei on alustanud kriminaalmenetluse paragrahvi põhjal, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist ettevaatamatusest. 

Inspektorid tuvastasid laupäeval Pärnumaal teisegi ohutusnõuete rikkumise. Surju vallas oli ühel ajujahis osalenud jahimehel laskekoha vahetamisel relv laetult autos.