Laupäeval, 28. augustil kutsub Ülemiste veepuhastusjaam alates kella 10st kõiki huvilisi tasuta avatud uste päevale, kus saab põnevate ekskursioonide käigus tutvuda Tallinna joogivee puhastamisega ning õppida kasulikke vee säästmise nippe.

Veepuhastusjaama avatud uste päeval viivad AS Tallinna Vesi spetsialistid alates kella kümnest kuni kella kolmeni igal täis- ja pooltunnil läbi eesti- ning igal täistunnil venekeelseid ekskursioone.

Huvilistele tutvustatakse, kuidas toimib veepuhastusjaam ning kuidas saab järveveest väga hea kvaliteediga joogivesi, millega tegeleb veelabor ning kuidas avastatakse ja likvideeritakse veelekkeid. Samuti jagatakse lihtsaid ja praktilisi näpunäiteid, kuidas kodus vett säästa ning seeläbi hoida ka raha ja loodust.

Kõik tervisespordi sõbrad saavad samal päeval osa võtta ka 14-kilomeetrisest jooksust ümber Ülemiste järve või 5-kilomeetrisest metsajooksust. Distantsid on võimalik läbida ka kepikõndi tehes ning lastele toimuvad Lotte lastejooksud. Ülemiste jooks toimub 38. korda ning selle suurtoetajaks on AS Tallinna Vesi. Start jooksuringile ümber tallinlaste joogiveeallika antakse kell 12 veepuhastusjaama territooriumil, Järvevana tee 3.

Tallinna linn saab umbes 90 protsenti oma joogiveest pinnaveeallikatest, mille kogumaht on 35 miljonit kuupmeetrit ja pindala 1782 hektarit. Esimesed ojad ja jõed saavad alguse Aegviidu metsadest ja rabadest. Veed kogutakse ja juhitakse kuude veehoidlasse, et hoida ja säilitada veevaru Tallinna suurimas ja tähtsaimas pinnaveeallikas - Ülemiste järves, mille maht on 17 miljonit kuupmeetrit. Veepuhastusjaama maksimumvõimsus on umbes 123 000 kuupmeetrit ööpäevas.

Ülemiste veepuhastusjaam asub aadressil Järvevana tee 3, Tallinn.

Link asukohakaardile: http://tinyurl.com/nyt3kn