Tänavuse aasta jaanuari Naistelehes nr 4 ilmus artikkel Mari Kukelt „Ära osta kaneeli pähe kassiat!”. Lugesin selle läbi ja mul tekkis vastupandamatu tahtmine testida meie poodides pakutavat kaneelivaru.

Artikkel väidab, et katset on võimalik teostada joodiga ning kui tilgutada joodi ehtsale kaneelile, ei juhtu midagi. Kassiale tilgutatud jood värvuvat siniseks. Kodus hoian ma kaneeli klaaspurgis ning seetõttu ei teadnud enam, mis firma kaneeliga on tegu. Seega selle kaneeli testimine ei andnud mulle tulemust.

Ma ei jätnud siiski jonni ja suundusin kauplustesse, et osta kokku kaneeli eri firmadelt. Käisin kahes erinevas Selveris, Prismas, Rimis ja Maximas. Looduspoodidesse ja mahetoodangu kauplustesse ma ei läinudki – tahtsin teadlikult tavapoodide kaupa testida.

Tuleb välja, et ega meil Eestis see valik eriti suur olegi. Katse teostamiseks ostsin apteegist uue pudeli joodi hinnaga 2,26 € ning kuut eri sorti kaneeli:

1. Santa Maria mahe kaneel 17 g (0,89 €)

2. Optima Linija kaneelipulber 20 g (0,20 €)

3. Anatols kaneelipulber 10 g (0,19 €)

4. Santa Maria kaneelipulber 22 g (0,69 €)

5. Anatols kaneelipulgad 15 g (0,19 €)

6. Santa Maria kaneelipulgad 17 g (0,99 €)

1. test Santa Maria mahe kaneelipulbriga (Tondi Selver)

Kaneel oli kotis kuidagi niiskevõitu ja hoidis kokku. Ei valgunud lusika peal nagu ülejäänud kaneelisordid. Värvuselt oli kõigist teistest tumedaim. Lõhnas meeldivalt ja tugevalt ning maitses mahedalt. Joodile ei reageerinud.

Kaneeli testimine joodiga

2. test Optima Linija kaneelipulbriga (Tammsaare Maxima)

Kaneelipulber oli kuiv, kohev ja valgus lusika peal ühtlaselt. Värvuselt oli kõige heledam pruun. Lõhnas meeldivalt, aga maitselt oli pisut mõrkjas. Joodile ei reageerinud.

Kaneeli testimine joodiga

3. test Anatols kaneelipulbriga (Kadaka Selver)

Kaneelipulber ei valgunud lusika peal kõige paremini, hoidis pisut kokku. Värvus oli helepruun, lõhnas meeldivalt, maitse oli hea ning kõrvalmaitset ei olnud tunda. Joodile ei reageerinud.

Kaneeli testimine joodiga

4. test Santa Maria kaneelipulbriga (Mustika Prisma)

Kaneelipulber oli kohev, kuiv ja valgus lusika peal ilusasti. Värvus oli päris õige koore värvi. Maitses ja lõhnas meeldivalt. Joodile ei reageerinud.

Kaneeli testimine joodiga

5. test Anatols kaneelipulkadega (Magistrali Rimi)

Väga kõvad kaneelikoore pulgad, mis lõhnasid tuntavalt ja meeldivalt. Joodile ei reageerinud.

Kaneeli testimine joodiga

6. test Santa Maria kaneelipulkadega (Magistrali Rimi)

Väga kõvad kaneelikoore pulgad, mis lõhnasid tuntavalt ja meeldivalt. Joodile ei reageerinud.

Kaneeli testimine joodiga

Ma ei seadnud endale eesmärgiks hinnata ega järjestada eri firmade kaneele. Mina tahtsin vaid üle kontrollida, ega meie kaubanduses ei liigu kaneeli pähe kassiat. Õnneks näitasid minu testide tulemused, et ükski testitud kaneelisort ei reageerinud joodile. See tähendab, et minu ostetud kaneelipakkides oli tegemist ehtsa kaneeliga.

Kaneeli testimine joodiga


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!