Teisipäeval, 17. oktoobril, toimub Tallinnas, Kopli 93 kogukondlikus parandustöökojas koolitus, kus räägitakse tervislikust soojustamisest ja ökoloogilisest kanepivillast.

Keegi ei taha elada majas, mis ei hinga, kus sundventilatsioon mühiseb nagu peletis ning tervisehädad muudkui kuhjuvad. Kui oled remondi või maja ehitusega algust teinud ning otsid tervislikku soojustusmaterjali, siis tule kindlasti meie kanepivilla koolitusele ning saa teada, millised soojustusvõimalused turul on, millised neist on jätkusuutlikud ja tervislikud ning millised mitte.

Põhjus, miks me kanepivillast räägime on väga lihtne. Kanepivill on tervislik ja ökoloogiliselt väikese jalajäljega soojustusmaterjal. Kanepisoojustuse kasutamisega ei kaasne naha ega hingamisteede ärritusi, erinevalt paljudest teistest materjalidest. Kanepivill sobib karkassi vaheliseks soojustuseks seintesse, lagedele ja katustele, ta on hea sooja-, heliisolatsiooni ning ehitusfüüsikaliste omadustega. Kanepivill on hästi difuusne, ehk ei põhjusta konstruktsioonides niiskuslõkse. Kanepivill on hügroskoopne, ehk seob niiskust ja annab seda hiljem ka kergesti ära.

Kanepivill on ökoloogiline ehitusmaterjal, sest kanep ei vaja kasvamiseks insektitsiididega ega pestitsiididega mürgitamist - ei kahjurite vastu ega umbrohutõrjeks. Kanep ei vaja kasvatamiseks liiga palju vett (nagu puuvill) ning samuti seob ta ulatuslikult CO2, ei kurna pinnast vaid hoopiski rikastab seda. Kanep on taim, mis kasvab kiiresti — 70-120 päevase vegetatsioonitsükli lõpuks on taim kasvanud kuni 4 m kõrguseks.
Kanepivillal on veel väga-väga palju häid omadusi kuid kõigest neist lähemalt juba koolitusel. Koha peal saab kõike oma käega katsuda ning koolituse läbiviijatelt saab palju küsimusi küsida.

Koolituse viivad läbi Tarmo Elvisto ja Kaie Palumets Majatohtrist. Majatohter on linna kõige ökom restaureerimis- ja ehitusmaterjalide kauplus, kus müüakse looduslikke ja traditsioonilisi ehitusmaterjale, restaureerimistarvikuid ja tööriistu. Lisaks Majatohtrile esindab Tarmo ka Säästva Renoveerimise Infokeskust ja Kaie IN ECO värvitootjaid.

Töötuba algab kell 18.00
Sissepääs Ketta tänava poolsest tagumisest väravast.
P.S. Töötuba on TASUTA!
Osalejate arv on piiratud, registreeri end siin.