Vastust aitavad leida Keskkonnateabe Keskuse poolt koostatud ja välja antud "Ulukite jäljevihik" ning selle alusel Tartu Ülikoolis valminud nutitelefoni rakendus "Kes käis?"

Jäljevihikus ja rakenduses on põhitähelepanu fotodel, mis annavad realistliku pildi erinevates lumeoludes leitavatest jälgedest. Mõõtude paremaks tajumiseks on jälgede kõrval tikutoosid. Lisatud on lühike kirjeldus loomade elupaiga- ja toidueelistustest. Kokku on käsitletud 24 ulukiliiki ning lisaks veel kassi ja koera.

Ulukite jäljevihik on allalaetav aadressil www.keskkonnainfo.ee.

Rakendus sobib nutiseadmetele iPhone, iPod Touch ja iPad ning Android-süsteemil töötavatele seadmetele. "Kes käis?" on leitav AppStore'st: itunes.apple.com. Android-süsteemiga seadmetele on see saadaval Android Market'is aadressil: market.android.com.

Kui rakendust otsida iTunes'i või AppStore rakendusega või Android Marketi veebilehelt, siis tuleb otsingusse panna rakenduse nimi "Kes käis".

"Kes käis?" on Ulukite jäljevihiku üks digiversioone ning on loodud Tartu Ülikoolis TEEME projekti "Digitaalsed taimetargad taskus ja arvutis - loodushariduse edendamine interaktiivsete määrajate kaudu" raames. Projektijuhi Andres Saagi sõnul on tegemist väga lihtsalt kasutatava abimehe-meelespeaga kõigile loodushuvilistele. Kogu materjal, jälgede fotod, skeemid ja seletused sinna juurde on nutitelefoni laaditud - mitte kunagi ei pea muretsema levi pärast. Ja metsa minnes soovitatakse ju laetud telefon ikka kaasa võtta.