Rohelistel on põhjust rõõmustamiseks - peagi turule jõudev Stuart Sharple disainitud ‚Energy Mate’ süsteem annab võimaluse lihtsalt  muuta tarbitud energia kroonideks ja sentideks. Kui kinnitada lugeja nelja erineva energiaallika loenduri külge, konverteeritakse tarbitud kilovatid pisikesele ekraanile.

Disainer Stuart Sharple on oma disaintoodangu muutnud rohelise maailmavaate pooldajatele vastupandamatuks: „Energy Mate” süsteem monitoorib juhtmevabalt gaasi, kütte, vee ja elektri tarbimist reaalajas, andes tarbijale võimaluse hoida oma kulutusi kontrolli all. Mitmed sensorid koguvad tarbimisinfot, edastavad selle pihuarvutisse ja sealt kuvarile, muutes näitajad mõtestatud numbriteks nagu rahaühik ja süsiniku määr. Kogu süsteem on disainitud nii, et seda saab hõlpsalt kasutada iga kodumajapidamise juures.

„Süsteemi puutetundlik kuvar võimaldab esitada tarbimisinfot nii graafiliselt, kui ka numbriliselt. Mooduli eraldiseisev sensor on võimeline lugema üks kõik millise kodumasina tarbimisnäitajaid ja saatma andmeid juhtmevabalt moodulisse. Valgussensor sobib hästi lüliti ja lambi vahele jälgimaks valgusele kuluvat elektritarbimist terves majas. Ultrasonic sensorid on aga disainitud monitoorima torustikus jooksvat gaasi või vett. Infrapunakiirguse põhimõttel toimivaid küttesensoreid saab magneti abil kinnitada radiaatoritele, kust siis info taas juhtmevabalt moodulisse edastatakse.”

Allikas: www.yankodesign.com ; Energiasäästu portaal