Alates 11. septembrist on Kinobussi levis Soomes valminud, eelmise aasta Euroopa parim lastefilm “Torm“. Filmi esilinastus kinos Sõprus ja seejätel film kinodes, rahva-, ja kultuurimajades ning koolides üle Eesti. Tegu on palju auhindu võitnud filmiga, millest tasub kindlasti esile tuua Euroopa parima lastefilmi tiitel ja parima laspsnäitle roll Ronja Arvilommi kehastatuna.

„Torm“ jutustab südamliku loo suure koera ja väikese tüdruku vahelisest sõprusest. Film heidab pilgu ka meie lähiajalukku, aega kui Berliini müür oli just langenud. Pereisa toob Berliini müüri juurest suveniirina koju kaasa armsa kutsika. Pere 7-aastane pesamuna Pärl võtab koera oma hoole alla ning paneb kutsikale nimeks Torm. Südamliku ja armastava pere hoole all, kasvab Torm ilma kindlate reeglite ja käskudeta. Väikesest armsast ja kohmakast karvapallist kasvab hoopis suur musklikogu ning tõeliste kaitseomadusetega võitluskoer. Kui Torm hakkab tormilisi iseloomuomadusi näitama, tekib kogu perekonnal mure ning nad otsustavad välja uurida, mis salapärane taust nende koeral olla võiks. Vähehaaval hakkab müsteerium lahenema, Torm on nimelt kaukaasia lambakoer, kelle vanemad valvasid Berliini müüri.

Igast kinopiletist läheb 1 kroon Loomade Hoiupaiga toetuseks.

Ühes kuus jõuab Harju- ja Raplamaa tänavailt-teedelt Loomade Hoiupaika keskmiselt 200-250 kassi ja 80-120 koera. Igapäevaselt on Loomade Hoiupaigas kodu ootamas 80-150 kassi ja 50 – 80 koera.  Raskeim ja loomade hülgamisrohkeim aeg on kohe-kohe algamas – kevadel ja suvel lastele suvilaisse mängimiseks võetud kutsikad ja kassipojad jäetakse linna tagasi kolides saatuse hooleks: septembris – oktoobris jõuab hoiupaika keskmisest poole rohkem hüljatud lemmikloomi, keda keegi ei otsi.

Kinobussi kinokava leiate www.kinobuss.ee