18. detsembril on kõik huvilised oodatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse kuraatoriekskursioonile „Eesti metsa kaduvad liigid“. Kaduvate liikide näituse teejuhiks on Rein Kuresoo.

18. detsembril algusega kell 17.00 on võimalus veel enne peatset näituse eksponeerimisaja lõppu külastada näitust „Eesti metsa kaduvad liigid“ Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Näituse kuraatoriekskursiooni teejuhiks on bioloog ja looduskaitsja Rein Kuresoo, kes oli näituse koostaja koos semiootik Riste Keskpaigaga.

"Näitus tutvustab metsa arenguetappe noorest metsast põlismetsani ning selgitab loodus- ja majandusmetsa erinevusi ning liiga intensiivse metsade majandamise põhjustatud liikide hääbumist,“ ütles Rein Kuresoo.

Ta lisas, et näitusel jutustatakse kadumisohtu sattunud liikide lugusid, kelle seas on ikoonilised must-toonekurg ja lendorav, samuti tutvustakse näitusel seoseid, kuidas arvukate või inimesele esmapilgul ebaolulisena näivate liikide kadumine võib põhjustada suurema liikide hulga kadumise.

Näitus Eesti metsast kuulub kokku digitaalse TÜ loodusmuuseumi näitusega ülemaailmsest elurikkuse vähenemisest ja selle põhjustest. Nn kuuenda väljasuremislainega võivad tiigrid, jääkarud, kaelkirjakud ja paljud teised liigid vabast loodusest kaduda. Kui palju liike üldse võib sattuda väljasuremispöörisesse, ei oska praegu keegi öelda. Digitaalne näitus jääb TÜ loodusmuuseumis külastajatele avatuks ka pärast metsanäituse lõppemist ning koolidele jääb endiselt võimalus tellida õppeprogrammi "Kaduvate liikide otsingul".  

Kuraatoriekskursioonil osalemine muuseumipiletiga.

Näitus „Eesti metsa kaduvad liigid“ jääb avatuks kuni 30. detsembrini. Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.