2018. aasta Taimetoidumessi juhatab eelüritusena sisse lõunane vestlusring, mis erutab maitsemeeli ja mõtet. Kuidas mõjutab planeeti antropotseen, mil maailma valitseb inimene? Mille eest hoiatavad inimkonda 15 000 teadlast üle maailma? Mis ühendab Amazonase vihmametsa ja räime? Kuidas tagada kestlikkus nautides, mitte kannatades?

 

Vestluse eel pakub maitsvat lõunat Elujanu – menüüs falafelivräpp ja smuuti.

Osalevad:

Gustaf Söderfeldt (SWE), endine mahetootja, Rootsi esimene veganfarmer. Loomadest loobumise tagamaadest ja veganpõllumajanduse võimalikkusest. Gustaf teeb ettekande ka Taimetoidumessil 3. novembril.

Marjukka Porvari (FI), Läänemere projektide juht John Nurmisen SAs, üks soomlaste loodud Läänemere jalajäljekalkulaatori juhtgrupi liikmetest. Läänemere olukorrast ja tarbijakäitumise mõjudest.

Liina Remm, PhD, Tartu Ülikooli zooloogia osakonna teadur, looduskaitsebioloog, kes kirjutas ühena 15 000 teadlasest alla inimkonna hoiatusele ökoloogilise kriisi eest. Keskkonna olukorrast maailmas.

Urmet Haas, ettevõtja, Kalamaja kogukonnaköögi ja vegan toidukäru Elujanu eestvedaja. Lahendustest, mida kasutab oma töös ise ja soovitab teistelegi.

Vestlust modereerib keskkonnaaktivist Züleyxa Izmailova. Vestlus toimub inglise keeles.

Lõunasessioon toimub 1. novembril Arhitektuurikeskuses (Põhja pst 27a, Tallinn):

12.00 LÕUNA. Elujanu alustab serveerimist.
12.30 – 13.50 VESTLUSRING
13.50 – 14.00 MOONAKOTT. Kõigile kaasa pisem ökoloogiline jalajälg Eesti Vegan Seltsilt.
*arutelu toimub inglise keeles

Ürituse pääse: 10€ (sisaldab lõunat Elujanu poolt). Registreerimine.