Tartu loodusmaja, TÜ Botaanikaaed ja Eesti Ornitoloogiaühing kutsuvad kõiki huvilisi laupäeval, 12. aprillil kell 11.30 traditsioonilisele LinnaLinnuLaupäevakule (LiLiLa) TÜ Botaanikaaeda (Lai tn 38). Rõõmsal perepäeval jätkub tegevusi nii suurtele kui väikestele linnusõpradele.

„Juba 11. aastat toimuv LinnaLinnuLaupäevak on nii inimeste kui lindude hulgas oodatud igakevadine sündmus,“ tutvustab LiLiLa peakorraldaja, Tartu loodusmaja õpetaja Tarmo Niitla. „Perepäevale on teretulnud kõik huvilised, kes soovivad linnalindudega lähemalt tuttavaks saada ning pakkuda meie sulelistele kaaslastele mugavamaid pesitsemisvõimalusi.“

Iga osaleja saab meisterdada oma koduaia kuldnokkadele või tihastele pesakasti. Avatud on tehispesade näitus ning jagatakse soovitusi erinevatele lindudele sobivate tehispesade valmistamiseks ja paigaldamiseks. Lastele pakutakse osavusmänge, linnuhuvilistel on võimalus osaleda linnuvaatlusretkedel botaanikaaias. Aasta lindu jäälindu ning tema värvikirevaid sugulasi tutvustab Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust.

Tegevused toimuvad TÜ Botaanikaaias laupäeval, 12. aprillil kell 11.30-15.00.

Täpsem info ning ajakava