6. veebruari loodusõhtul tutvustab loodusajakirjanik Kristel Vilbaste Eesti allikaid, nende elustikku ja allikatega seonduvat folkloori.

  • Keskkonnaharidus
  • 29. jaanuar 2019
  • Foto: Sopa Allikas, Pildistas Johanna Lehtmets

Allikad on elupaigana üldiselt üsna ebasobivad, aga püsiv temperatuur loob seal ainulaadse elupaiga põnevatele liikidele. Allikad on esimene paik, kus kevadel haljendama lööb ning mille kaldal talvel jäälindu võib kohata. “Loodusõhtul teeme juttu Eesti 15 000 allika eriilmelisusest ja sellest, kuidas nad meie maastikule eripära annavad. Räägime ka sellest, miks on allikad meie rahvale läbi aegade olulised olnud, seda nii joogivee saamiseks, tervendamiseks kui ka rekreatsiooniks,” tutvustas Kristel Vilbaste saabuvat loodusõhtut.

Kristel Vilbaste on loodusajakirjanik, Tallinna Ülikooli doktorant ja mitmete loodusraamatute autor. 2013. aastal ilmus tema sulest raamat “Eesti allikad”, kuhu said talletatud paljude eestlaste lood seoses Eestimaa rahvaallikatega.

Loodusõhtu Kristel Vilbastega toimub 6. veebruaril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Kõik huvilised on oodatud kuulama.

Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.