Pokumaa ja Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsuvad kõiki huvilisi 30. märtsil loodussõbraliku metsanduse päevale, kus muuhulgas tutvustatakse püsimetsanduse võtteid.

 

  • Maamajandus
  • 16. märts 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Märtsi lõpus toimuval teemapäeval tutvustatakse kõigile metsahuvilistele, sh erametsaomanikele Eestimaa Looduse Fondi ja Pokumaa koostöös sündinud Eesti esimest omalaadset loodussõbraliku metsanduse näidisala. Juba enam kui 20 aasta eest Edgar Valteri poolt Pokumaa jaoks välja valitud laaned jäävad nõnda alatiseks ilusaks ja liigirikkaks metsaks, mida majandatakse püsimetsanduse võtetega.

Päeva esimene pool pakub huvilistele võimaluse koos metsaeksperdiga Pokumaal loodussõbraliku metsaomaniku ning -majandaja pilguga ringi vaadata. Päeva teises pooles tutvustatakse lähemalt püsimetsandust ning vaadatakse koos köitvat dokfilmi, mis samuti seda teemat puudutab. Lapsi ootab seltsi Puuko, kes on lubanud neile omalt poolt üht-teist õpetada.

Päevakava:

10.30 - kogunemine ja tervitustee

11.00 - metsaretk (mööda loodussõbralikult majandatava metsa radu)

13.30 - lõunasupp
14.30 - püsimetsandust tutvustav loeng ja arutelu, sõna võtavad Nele Hendrikson (Pokumaa), Mattias Luha (Püsimetsaühistu) jt.

15.30 - Prantsuse dokumentaalfilm “Metsade aeg”, mis otsib vastust küsimusele, miks on intensiivse majandamise kõrvale vaja ka loodussõbralikke võtteid. Vaata filmi treilerit.

Sündmus on prii! Pane end kirja hiljemalt 27.03.


Eesti metsad on koduks ligi 20 000 liigile, kes moodustavad üheskoos keerulise ökosüsteemi -- metsa. Intensiivne majandamine võib selle algselt isetoimiva süsteemi tasakaalu paigast ajada. Loodussõbralik metsandus lähtub oma tegevustes eeldusest, et kui jätta ruumi kõigile eluvormidele, seentest ja sitikatest kuni suurte ulukiteni, on kokkuvõttes ka inimesel kõige parem elada. Targalt ja armastusega hooldatav mets saab pakkuda inimestele tööd, leiba ja eneseteostuse võimalust.

Mais avatakse ELFi ja Pokumaa koostöö tulemusena valminud loodussõbraliku metsanduse teemaline õpperada. Näidisala ja õpperaja rajamist toetab Ülemiste keskus.

Rohkem infot.