Maailma Tervisehoiuorganisatsioon (WHO) teatas mõned tunnid tagasi, et on otsustas koroonaviiruse leviku kuulutada pandeemiaks. Jälgi meediabriifingut.

 

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus seõnas, et riigid peaksid tegutsema üheskoos selle nimel, et haiglad oleksid viiruse suuremaks levikuks valmis ning meditsiinitöötajad koolitatud ja kaitstud. 

Ghebreyesus lisas, et mitmete riikide edukas käitumine viiruse kontrolli alla saamiseks on näidanud, et viirus on võimalik maha suruda.

Koroonaviirust kui pandeemiat võib käsitleda viirushaiguse epideemilise levikuna. Tegemist on riikidevahelise kogu maailma hõlmava viirusepuhanguga, mille lõplikke tulemusi ei osata ette arvata ning mis mõjutab muu seas ka riikide majanduslikku olukorda. 

Viirusesse nakatunuid on 11. märtsi seisuga üle 125 000 ja surnud üle 4600 inimese. Tänasel päeval on registreeritud 311 inimese surm ja 6100 uut nakkusjuhtumit.

Eri riikide valitsused on kehtestanud erinevaid karantiinimeetmeid. Ka Eestis on tühistatud enamus koosviibimisi, kuhu on oodata üle 100 osavõtja.  Täpsemad karantiinitingimused selguvad lähipäevil. Soovitav on ilmasjata mitte külastada halva tervisega või eakaid inimesi.

Olge hoitud.