Täna algab Tartus järjekorras juba kaheksas Maailmafilmi festival, kus nädala jooksul jõuab vaataja ette üle 40 antropoloogihingega tehtud dokumentaalfilmi.

Sõltuvalt sellest, kas portreteeritav teema on lähedane või kauge, igapäevane või ainukordne, tuleb 21.–27. märtsini toimuva Maailmafilmi festivali korraldajate sõnul külalistel oma pilk teravustada kas luubi või teleskoobi kombel. Programmist leiab filme argielust maailma eri paikades, aga vaadeldakse ka globaalset mõõtu küsimusi.

Tänavuse festivali üheks alateemaks on meeled ja meelte antropoloogia – vaataja ette tuuakse näiteks filmid inimestest, kes ei näe või ei kuule, kuid on sellest hoolimata maailmaga kohanenud.

Teine olulisem liin programmis on kogukondade teema. „Linnakogukonnad, traditsioonilised kogukonnad, juurtega maas või kindla kodupaigata inimkooslused – näeme, kuidas kogukonnad on pidevas, dünaamilises muutumises,“ kirjutab festivali direktor Pille Runnel Maailmafilmi kodulehel.

Filmid linastuvad 22.–26. märtsil Tartus Athena keskuses (Küütri 1), kus saab vaadata ka Mark Soosaare filmide retrospektiivi ning Arvo Iho näitust „Aastaring rannakülas“ ja Sander Hiire nomaadide hoburännakust Mehhikos kõnelevat väljapanekut „ANDALEE!“

Esimesel festivali päeval on eriprogramm: seminar "Heli kontuurid" – helietnograafia ja helidisain kaasaegses etnograafilises kinos, mis toimub Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J.Kuperjanovi 9).

Ajakava ja täiendav info on Maailmafilmi veebilehel www.worldfilm.ee.