Tänavuse McHappy Day kampaania käigus koguti Käopesa perekodule rekordilised 27 150 eurot, mille abil ehitatakse lastekodu liitpuudega väikelastele kaasaegne funktsionaalne pesemisruum. Tänavune tulemus oli möödunud aasta annetustega võrreldes koguni 46% suurem.

SA Tartu Perekodu Käopesa juhataja Sirli Petersoni sõnul ületas kogutud rahasumma kõige optimistlikumad ootused. Annetuskampaania eesmärk saab täidetud.

„See on lihtsalt super! Selle summa eest saame parandada just nende laste elukvaliteeti, kes vajavad 24/7 pidevat hoolt. Toetuse abil valmib raske ja sügava puudega laste tarbeks erivarustusega ergonoomiline pesemisruum ning oleme tänulikud kõigile, kes McDonald’s restorane külastades meie unistuse teoks saamisele kaasa aitasid,“ rõõmustas Peterson.

McDonald’s kogus külastajatelt annetusi, müües novembrikuu jooksul heategevuslikul eesmärgil valminud käepaelu. Lisaks annetas McDonald’s heategevuseks McHappy Day päeva ehk 24. novembri kogu friikartulite müügikäibe.

McDonald’s Baltikumi tegevjuhi Tomasz Nawrocki sõnul peab McDonald’s peredele suunatud restoraniketina laste heaolu üheks oma prioriteediks. „Meil on heameel, et oleme juba seitse aastat kogunud oma restoranikülastajatega rahalisi vahendeid lastekodude eluolu parandamiseks. Sel aastal annetati Balti riikides heategevuseks läbi aegade suurim summa – ühtekokku üle 80 000 euro, mida on 43% enam kui 2012. aastal,“ sõnas ta.

„Lätis toetame 28 335 euroga Ronald McDonald House Charities Latvija kaudu mobiilset tervisekeskust, mis pakub tasuta tervishoiuteenuseid Läti maapiirkondades elavatele lastele. Leedus kogusime 24 550 eurot ekspresidendi abikaasa Almos Adamkienės heategevusorganisatsioonile Saulius Naiste- ja Laste Kliiniku toetuseks. Tahan tänada kõiki meie külastajaid, töötajaid ja koostööpartnereid, kelle abil tegime kindlasti kellegi palju õnnelikumaks – ilma teieta poleks me seda suutnud!” tõdes Nawrocki.

SA Tartu Perekodu Käopesa on erivajadustega laste asenduskodu. Käopesas elab 53 last, kellest noorim on 1,5-aastane ning vanim 23-aastane. Erivajadusega laste eest kannab hoolt 46-liikmeline töötajaskond, kelle seas on ka füsioterapeut ja lastearst. Lapsed käivad koolis või lasteaias ning võtavad vabal ajal osa huvialaringidest nagu ka nende terved eakaaslased.