Külastasime Sillamäed ühel kenal pisut päikselisel sügispäeval oktoobris 2016. Siis oli veel Mere puiestee kuulus allee ääristatud puudega.

Pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
Pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Bioneer.ee vabatahtlik Malle Järve käis Sillamäel 2017. aasta maikuus. Tema tehtud fotol, mis võetud pea samast kohast, laiub puudega ääristatud tänava asemel ehitusplats. Käsil tänava rekonstrueerimine. Hetkel on vaatepilt igal juhul kurb! 

Malle Järve, Bioneer.ee
Malle Järve, Bioneer.ee

Miks puud maha võeti?

Sillamäe linna esindajate sõnul on projekti eesmärk tõsta kesklinna atraktiivsust nii külastus- kui ettevõtluskeskkonnana, mis ühtlasi soodustab väikeettevõtluse elavdamist Sillamäe vanalinnas, turismi arendamist ja kesklinna miljööväärtuse parandamist. 

Tänu projektile avaneb Sillamäe elanikele ja külalistele täiesti uuenenud Mere puiestee koos laia allee, ajalooliste elementide, uute objektide ja mugava ligipääsuga merele. Linnaruumi atraktiivsemaks muutmine avardab võimalusi ala kasutamiseks võimalikult laiema kasutajaskonna poolt, soodustades läbi istumis-, mängu- ning jalutamiskohtade loomise ka ettevõtluse arengut.

Mere puiesteest saab põhitänav, mis ühendab rannapromenaadi, jahisadamat ja reisiterminali. See omakorda panustab Sillamäe ja Ida-Viru maakonna avamisse merele ja uutele külastajatele, kes saabuvad linna meritsi. 

Projekti kogusumma on ligikaudu 1,5 mln eurot, millest 85% toetatakse Euroopa Liidu regionaalarengufondist. Loe lisa Sillamäe veebist!