Eile said Tallinna Puuetega Noorte Keskuses Juks kokku 15 puhastusteeninduse ja kodumajanduse eriala õpilast, et selgitada välja parim puhastusteenindaja.

Kutsevõistlustel võtsid mõõtu erivajadusega noored kahel erineval oskustasemel.

I abitöölise osaoskusi omandavad õpilased (põhiharidus omandatud toimetuleku riikliku õppekava alusel); II kodumajanduse algoskusi omandavad õpilased (põhiharidus omandatud individuaalse õppekava järgi hooldusõppes). Kohad medalikolmikus jaotati järgmiselt:

Võistlustase I:

1. Egit Vahkal (Vana-Antsla Kutsekeskkool)

2. Leida Laas (Tallinna Kopli Ametikool)

3. Tõnu Lossev (Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool)

Võistlustase II:

1. Vjatšeslav Tšaika (Tallinna Kopli Ametikool)

2. Anastasija Matvjuk (Tallinna Kopli Ametikool)

3. Olga Sapožnikova (Tallinna Kopli Ametikool)


Võistlusel hinnati õpilase oskust täita ohutusnõudeid, valida sobivad koristustarvikud ning meetod. Õpilane võis paluda ka juhendajalt ülesande sooritamiseks abi.

Järvamaa Kutsehariduskeskuse majandus- ja teenindusõppe osakonna juhataja Laida Reitmann ütles, et tase oli möödunudaastase võistlusega võrreldes kõvasti paranenud. „Hea on näha, et kohale on tulnud pea kõik õpetajad, kes tegelevad erivajadustega noortega. Sellist kokkusaamist ja koostööd on väga vaja, see aitab taset ühtlustada.“

Laida Reitmani sõnul on tal hea meel ka selle üle, et noored saavad iseendaga hakkama ning osad on isegi nii tublid, et võivad abitöölisena tööd leida.

Tööandjana oli eilse võistluse žüriis OÜ Pesuekspert juht Tiit Jürman, kes tunnistas, et hindamine oli keerukas kuna kõik olid väga tublid. Tema ettevõttes on tööl 15 puudega inimest. „Ma julgen öelda, et mõnikord on puudega inimesed isegi paremad kui terved inimesed. Nad on püüdlikud ja kohusetundlikud,“ ütleb Tiit Jürman.

Puhastusteeninduse kutsevõistlustel osales kokku 15 õpilast Tallinna Kopli Ametikoolist, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolist, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusest, Vana-Antsla Kutsekeskkoolist ja Väike-Maarja Õppekeskusest.

Võistlust korraldab Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutus Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga, toetust pakub Euroopa Liidu Sotsiaalfond.